UWAGA!

Weekend w policyjnych statystykach

W miniony weekend policjanci interweniowali 162 razy; wśród interwencji dominowały uliczne (70), domowe (48) oraz w lokalach i sklepach (8). Doszło do 11 kolizji drogowych oraz jednego wypadku, który spowodował nietrzeźwy kierujący. Policjanci z Elbląga, Pasłęka i Tolkmicka zatrzymali ośmiu pijanych kierowców. Do pogotowia socjalnego trafiło łącznie 28 nietrzeźwych osób.

Przypominamy: Do wypadku doszło w minioną sobotę, około godziny 18.10 na drodze prowadzącej z miejscowości Bielnik Drugi w kierunku miejscowości Bielnik Pierwszy. 22-letni kierowca samochodu volvo s40 jechał wzdłuż wału przeciwpowodziowego wąską drogą z płyt betonowych. Mężczyzna zjechał na lewą stronę drogi i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód odbił na prawą stronę, a następnie przewrócił się na dach.
       Jak się okazało, 22-latek był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Do szpitala przewiezieni zostali jego dwaj pasażerowie - 23-latek z ogólnymi potłuczeniami i 28-latek ze złamaniem uda i żuchwy.
       Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. (informowaliśmy o tym: Dachował na wale przeciwpowodziowym)
       Policjanci przypominają: Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
oprac. A na podst. info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama