UWAGA!

Wejście na stadion jeszcze w remoncie

 Elbląg, Wejście na stadion jeszcze w remoncie
fot. Mikołaj Sobczak

- Z uwagi na warunki atmosferyczne konieczne do wykonania robót elewacyjnych i asfaltowych termin zakończenia robót ustalony został na 30 maja tego roku - poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego Urzędu Miejskiego. Patrzymy na to, co dzieje się z inwestycją z Budżetu Obywatelskiego, na stadionie przy ul. Agrykola. Zobacz zdjęcia.

Przypomnijmy: w 2021 roku sympatycy Olimpii Elbląg złożyli projekt budowy sanitariatu, modernizacji kas biletowych, rewitalizacji nawierzchni i budowy parkingu od ulicy Agrykola przy Stadionie Miejskim. Projekt wygrał głosowanie, zyskał poparcie 1412 mieszkańców Elbląga i... zaczęły się schody (mówiąc kolokwialnie).

Najpierw projekt okrojono. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj. Zrezygnowano bowiem z części inwestycji dotyczącej parkingu i kasy przy ul. Wspólnej. - W związku z tym, że inwestycja znajduje się na obszarze wpisanym do rejestru zabytków, jako otoczenie budynku Szkoły Sportowej Nr 3 w Elblągu, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków nie wyraził zgody na budowę parkingu ze względu na prawnie chronioną zieleń na tym obszarze. Zadanie obejmuje jedynie naprawę nawierzchni drogi, bez lokowania przy niej stanowisk postojowych - przypomina Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

30 listopada 2022 roku została podpisana umowa z Zakładem Ogólnobudowlanym inż M. Markiewicza. Zgodnie z informacją ze strony internetowej Urzędu Miejskiego wykonawca miał trzy miesiące na wykonanie zadania.

„Zakres prac, w ramach podpisanej dziś umowy obejmuje między innymi: roboty rozbiórkowe, budowę sanitariatu na terenie stadionu miejskiego, budowę pomieszczenia depozytowego do przechowywania przedmiotów kibiców, modernizację kas biletowych, odnowienie ceglanej elewacji i drzwi, naprawę dachu, wykonanie niezbędnych przyłączy wod.-kan. i elektrycznych, rewitalizację nawierzchni - dojścia do kasy, dojścia do 2 kontenerów użytkowych, chodnika przy wejściu na stadion oraz naprawę i wymianę ogrodzenia.“ - możemy przeczytać na stronie internetowej elbląskiego ratusza.

Co zostało wykonane do tej pory? - Do 28 lutego zakończono prace na dachu budynku kasowego, zaizolowano ławy fundamentowe, rozprowadzono wewnętrzną instalację, wymieniono stolarkę okienną, ustawiono kontenery, doprowadzono media, ułożono podbudowę pod nawierzchnię asfaltową, odremontowano trzy słupki ogrodzeniowe, trwa remont bram. - informuje Łukasz Mierzejewski. - Z uwagi na warunki atmosferyczne konieczne do wykonania robót elewacyjnych i asfaltowych termin zakończenia robót ustalony został na 30 maja .2023 r.

Wartość realizowanych robót wynosi 638 tys. zł.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • lepiej rozjeżdżać zieleń autami, niż ucywilizować parkowanie - bo trawka jest zabytkowa??
 • zobaczcie co zostało z parku przy stadionie rozjeżdzone alejki trawiniki nawet ławka patrzymy na agonię parku z dnia na dzień jak rozjeżdzane są trawniki przez rodziców wożących dzieci do szkoły, ludzi przyjezdzających do kościoła i na pogrzeby choc potężny parking stoi pusty. Tak samo jest z meczami ogródek piwny na środku i nawet policyjne auta żeby pozbyć się ruchu szkoła zamknęła bramę i wszystko jedzie na dół pod schody robiąc z trawnika zaorane pole policja nie interweniuje tylko patrzeć jak dojdzie do wypadku straż też jest obojetna choć to ich działkaraz widziałem jak zakładali blokadę na koło właśnie na alejce a auta rozganiaja przechodniów idących alejką w których dziur zasypywane są ciekawy patent czerwoną cegłą strażnicy obudzcie się idzie wiosna co do stadionu zobaczcie na przeciw koscioła przy następnej bramie leży potężny głaz o którym już pisano prawie 20 lat temu przy zgłoszeniu ze auta stoją na trawnikach alejkach ze dla kogo jest ten znak zakazu jak policja nie interweniuje` oficer dyzurny odpowiedział że i tak nie przyjadą bo do tej szkoły chodzą dzieci policjantów chociaż szczerze
 • To kolejny przykład nieudolności władz miasta. Kibice muszą aktywnie zaangażować się w referendum i zmianę prezydenta jeśli naprawdę zależy im na klubie a nie tylko udają fanów a gdy chodzi o konkrety to nie potrafią się poświęcić dla ukochanej drużyny.
 • niby ma byc nowy stadion to po co wywalac kase na remonty. czy jest jeden rozumny czlowiek w Ratuszu.
 • tak samo jest z basenem chcą robić sadzawki a później obiecuą nam drugi basen nie będzie nic zrobią sadzawki resztę basenu sprzedadzą
 • Mnie przerażają metody traktowania ludzi, gorsze niz pisowskie więc gdzies mam te wyborcze zagrywki ze stadionami i sadzawkami
 • Mam nadzieję, że teren stadionu będzie zamykany na noc zarowno od strony Agrikola, jak i Wspólnej.
 • Tam już nie ma z Kim rozmawiać, dlatego rząd już cierpliwie czeka, aż ta katastrofalna kadencja się skońcy, kibice też juž mają dość tej jawnej absurdalnej pogrywki, Jednego razu konserwator nic nie może zrobić, bo nie ma kasy na ratowanie zabytków, a kasy nie ma bo nawet nie wiedzą gdzie I jak złożyć wniosek, ( patrz przedszkole nr 8) drugim razem konserwator zabytków zrobił się fachowcem od zieleni, ale nic nie może poradzić z bajzlem jaki się tam odbywa przy biernej postawie wszystkich służb porządkowych OT I macie Wróbla w całej krasie, no I to wszystko w temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Wonstąd(2023-03-10)
 • Gdzie ty łobuzie widzisz w trakcie meczów ogrodek piwny na środku parku czy zieleni przy Agrykola. Baran nic wiecej.
 • chyba byłeż zawsze zapity stary capie
 • Czytając te wszystkie kłótnie i komentarze można stwierdzić jedno nie jest to miejsce na stadion z prawdziwego zdarzenia ciasnota ogólna brak miejsca do rozbudowy i lepszych perspektyw czas budować stadion na miarę naszych czasów stadion żeby spełniał też funkcje lekkoatletyczne co tu się oszukiwać przed i po meczach obsikane wszystko w około i bluzganie na okolicę to obraz elbląskiego kibica stadion musi być na uboczu lecz w granicach miasta z dobrą komunikacją i nikt nikomu nie będzie wadził i przeszkadzał ztego strocia nigdy nie będzie dobrego stadionu na miarę np 1ligi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Kaczor(2023-03-10)
 • Przy stadionie nie ma żadnego parku przecież, nakirasz się i potem piszesz bzdury, opanuj się bo to niszczy ci mózg.
Reklama