UWAGA!

Remont stadionu okrojony

 Elbląg, Brama stadionu i kasy biletowe od strony ul. Agrykola będą wyremontowane
Brama stadionu i kasy biletowe od strony ul. Agrykola będą wyremontowane (fot. Anna Dembińska)

Projekt częściowego remontu Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola, który zwyciężył w ubiegłym roku w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, został okrojony. Do kosza poszedł m. in. parking przy stadionie. Co zostało?

Kibice Olimpii Elbląg zmobilizowali się w ubiegłorocznym głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. Efektem było zwycięstwo projektu pn. „Budowa sanitariatu na terenie stadionu miejskiego, modernizacja kas biletowych, rewitalizacja nawierzchni od ul. Agrykola oraz budowa parkingu“. Projekt zdobył poparcie 1412 mieszkańców Elbląga i został skierowany do realizacji.

12 kwietnia odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli wnioskodawcy, urzędnicy z Departamentu Sportu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Departamentu Inwestycji. - Celem spotkania było dokonanie wizji lokalnej oraz doprecyzowanie ostatecznego zakresu i standardu wykonania obiektów stadionowych, opisanych we wniosku do Budżetu Obywatelskiego 2022, przy uwzględnieniu istniejących uwarunkowań formalnych i finansowych - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

Projekt został okrojony w stosunku do wniosku, który był poddany pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Zrezygnowano bowiem z części inwestycji dotyczącej parkingu i kasy przy ul. Wspólnej.

- W związku z wydanymi zaleceniami Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z 23.02.2022 r., negatywnie odnoszącymi się do budowy miejsc parkingowych oraz prowadzącej do nich drogi dojazdowej, postanowiono zrezygnować z tego zakresu. Z uwagi na wysokie koszty wykonania pełnej inwentaryzacji, projektu rozbiórki i projektu budowy odtworzeniowej postanowiono zrezygnować z przeniesienia zabytkowego budynku kasowego od ul. Wspólnej - informuje Łukasz Mierzejewski.

Co zostanie zbudowane? Urzędnicy zamierzają zlecić wykonanie projektu budowlanego uwzględniającego powstanie sanitariatu dla osób z dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami, remontu budynku kasowego przy wejściu od strony ul. Agrykola, budowy obiektu depozytowego zgodnego z wymogami PZPN oraz wykonania nawierzchni utwardzonej, ogrodzenia i bramy wejściowej zgodnej z wytycznymi PZPN od strony ul. Agrykola. Zlecona dokumentacja projektowo-kosztorysowa obejmuje też pozyskanie mapy do celów projektowych i opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu.

Kiedy zaplanowano zakończenie inwestycji? Tego na razie nie wiadomo. Obecnie trwa procedura wyboru projektanta. Dopiero po wykonaniu dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Zarówno dokumentacja jak i realizacja inwestycji będą sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Na ten cel w budżecie miasta na 2022 roku zapisano kwotę 557 tys. zł.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • haha... okrojony kroić to my Stomilowców, a nie nas wróbelek będzie kroił; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  8
  pijak_z_prostej(2022-05-05)
 • Ja bym zaczął od zamykania na noc bram na teren A 8 od Agrikola i Kościuszki. Trochę porządku nie zaszkodzi, Stadion to nie ulica.
 • To dzięki braku pieniędzy z KPO oraz dzięki inflacji a wszystko to by Polska rosła w siłę ku chwale Kaczyńskiego, Ziobro i Glapińskiego. Pięniedzy mamy nieprzebrane ilości i dlatego podniesiemy stopy procentowe do 10 aby inflacja wyniosła 25% aby Polska była Polską.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21
  24
  Teofillo Skoruppo(2022-05-05)
 • Projekt przeszedł przede wszystkim głosami ludzi z parafii, którzy głosowali, bo zależało im na miejscach parkingowych. Słabo wyszło
 • Okrojony bo po 1.Prezydent ma 2 zastępców a oni nie zarabiają najniższej krajowej ale po co 2 ?? skoro jest kryzysy i brak pieniedzy?? 2.Czemu urząd ma tyle aut słuzbowych, skoro kryzys wiec urzędasy moga taksówka pojechac lub komunikacja miejska
 • Towarzysz Koliński o dziwo broni księży i Papieża a atakuje NATO!Lewica sie chyba sie na katolicyzm i wiarę nawróciła. Koniec świata.
 • @Maria@ 12 tlen - To prawda. Pan Missan nie wiem i po co jest w UM a także w roli wiceprezydenta zbędny.
 • Dla wygody "kibiców" tylko powinno się wybudować wychodki / WC /, pozostałe elementy infrastruktury w ogóle nie powinny być brane pod uwagę. Olimpia otrzymuje nieodpłatnie stadion miejski wraz z budynkiem to kasy biletowe są zbyteczne. Elblążanie powinni "oglądać" mecze bez wnoszenia jakichkolwiek opłat.
 • Stadion to stadion, różny jest jego stan techniczny czy też ogólnie pojęty wygląd. Natomiast najważniejsze jest na jakim poziomie sportowym odbywają się na nim zawody. Niestety w Elblągu sport prze duże S już nie istnieje. Olimpia futbolowa to prowincjonalna liga (dawna III liga wojewódzka), a inne dyscypliny, którym stadion jest potrzebny, jak chociażby lekkoatletyce, praktycznie nie istnieją. Stąd remont stadionu to nie jest najważniejsza inwestycja, a zawody klasy powiatowej czy inne ludowe spartakiady mogą się odbywać w obecnych warunkach. Zresztą nawet i te imprezy w mieście zaginęły, więc remont mógłby jeszcze poczekać. Te pieniądze lepiej byłoby przeznaczyć na remonty szkół czy przedszkoli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  22
  A może pogramy...(2022-05-05)
 • To można w nowym zrobić telebim z parkingiem
 • W Światowidzie remont za remontem, posadzki z marmurów, na stadionie żelbet i porośnięta trawa, święty Paweł z Cieplic to nie kolega harleyowca tak jak tancerz Antoni, no i mamy co mamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  5
  Klakier(2022-05-05)
 • Tradycja barwy, herb brak sponsora w nazwie wszystko ok i nigdy zdania nie zmienię ale stadion wybudować NOWY np. Modrzewina lub z drugiej strony lotnisko a nie reanimacja trupa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  10
  ZKS było będzie...(2022-05-05)
Reklama