UWAGA!

Weryfikacja wniosków dobiega końca

 
Elbląg, Jeden z wniosków do Budżetu Obywatelskiego dotyczy rewitalizacji fontanny przy ul. Władysława IV
Jeden z wniosków do Budżetu Obywatelskiego dotyczy rewitalizacji fontanny przy ul. Władysława IV (fot. AD

Dziś (12 sierpnia) elbląscy urzędnicy kończą opiniowanie wniosków złożonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej propozycji dotyczy remontów dróg i chodników, ale są i bardziej fantazyjne m.in. udostępnienie dla zwiedzających schronu przy ul. Mickiewicza, reaktywacja fontanny przy ul. Władysława IV czy budowa wieży widokowej na Górze Chrobrego. Skarbnik miasta tworzy listę wszystkich propozycji możliwych do realizacji. Te, które zaakceptuje prezydent zostaną poddane pod publiczne głosowanie.

Elblążanie wysłali 470 propozycji inwestycji w 5 okręgach i po raz pierwszy także ogólnomiejskich, które posłużą wszystkim. Po weryfikacji formalnej wniosków, obecnie w Urzędzie Miejskim dobiegają końca prace związane ze sprawdzeniem możliwości realizacji pomysłów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, najwięcej propozycji związanych jest z poprawą jakości dróg i chodników oraz zagospodarowaniem różnego rodzaju placów. Stąd największa liczba propozycji do opiniowana znajduje się w Departamencie Rozwoju Inwestycji i Dróg oraz w Departamencie Gospodarki Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.
       Rekomendacje departamentów są na bieżąco przekazywane skarbnikowi miasta, który tworzy listę wszystkich propozycji budżetowych możliwych do realizacji, tzn. takich, które zlokalizowane są na terenach miejskich i służą mieszkańcom całego miasta, a których wartość nie przekracza 400 tys. zł w przypadku zadań okręgowych i 500 tys. zł w przypadku zadań ogólnomiejskich. Do 2 września taka lista będzie przedstawiona prezydentowi.
       Następnie, zatwierdzone przez prezydenta Elbląga propozycje, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze oraz inicjatywy ogólnomiejskie, zostaną umieszczone w ankietach. Opracowanie ankiet potrwa do 16 września.
       Od 22 września do 2 października ankiety będą dostarczane do mieszkańców naszego miasta. Jednocześnie będą one dostępne w formie elektronicznej na stronie Urzędu Miejskiego w sekcji "Mieszkańcy".
       Do 13 października na poszczególne projekty będzie można głosować za pomocą ankiet i w internecie. Ostatecznie, po zliczeniu głosów okaże się jakie zadania dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdą się w projekcie Budżetu Miasta na rok 2015.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moze w koncu odnowia amfiteatr i beda tu jakies koncerty itp rzeczy.... www.budzetobywatelski.elblag.eu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  amfiteaTr(2014-08-12)
 • a co będzie z zapomnianą fontanną w Parku Kajki. BYŁA kiedyś i jak zdobiła park. Obiecano fontannę koło dworca PKP i co oszukiwano nas.
 • nawet na mazurach małe miescinki mają ładne amfiteatry dlaczego Elbląg ma ruine która straszy?????
 • Alojzy Aż się zalogowałem z wrażenia:) nr 3, pozycja 38 , rewitalizacja fontanny w parku osiedla Władysława IV i rewitalizacja pobliskiego boiska trawiastego. Wkrótce głosowanie, liczę na panstwa głosy, oczywiście głosy mieszkanów osiedla Władysława IV i ul.Bażynskiego: Małymi koczkami, i Amfiteatr też będzie odremontowany. Spokojnie, to kwestia czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  9
  Alojzy(2014-08-12)
 • Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych powinien być wybudowany w Parku Kajki. Dzieci chore powinny bawić się ze zdrowymi!!!!!
 • Przerażający obraz realu i nieumnych działań władz, praktycznie każdego szczebla deklasuje Elbląg i jego najbliższe i dalsze okolice do typowego zaścianka postsowieckiego pełnego sierot po socjalizmie, (bo czerwony czy czarny - to jedna cholera) i jedynej idei funkcjonowania jakiegokolwiek autoramentu - dzieła przetrwania bez względu na real, konsekwencje i ewentualne efekty. A najczystszy kabaret to chęć sprzedaży tej menażerii z przybytkiem Województwu Pomorskiemu z szczegółową instrukcją kopania na ich terenie rowu nie koniecznie melioracyjnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  AMalejużniekoniecznie(2014-08-13)
 • Koncerty w bażantarni pokazały że mieszkańcy chętnie korzystają z tego typu imprez. Dlatego amfiteatr w parku Dolinka mógłby również służyć na takie imprezy. Ostatnio byłam w małym miasteczku - naprawdę małym- i tam w każdym parku były fontanny. Czy i u nas nie mogłaby funkcjonować? Służyłby ogółowi społeczeństwa.
Reklama