UWAGA!

Więcej ciepła w szkole

 Elbląg, Umowa, którą podpisano dzisiaj w ratuszu, jest warta 130 tysięcy złotych
Umowa, którą podpisano dzisiaj w ratuszu, jest warta 130 tysięcy złotych (fot. Anna Dembińska)

Miasto chce oszczędzić na ogrzewaniu szkół. Dlatego planuje zmodernizować budynki Zespołów Szkół nr 1 i 3. Dzisiaj prezydent podpisał umowy na opracowanie dokumentacji. Za 130 tysięcy złotych, we współpracy z elbląskimi specjalistami, przygotuje ją firma z Gdańska.

- Przygotowujemy dokumentację, aby pozyskać środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego. We wniosku będziemy ubiegać się o maksymalne dofinansowanie w wysokości 85 procent – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Dokumentację przygotuje firma Taros z Gdańska. Dzisiaj w ratuszu podpisała umowę z elbląskim samorządem, na mocy której wykona audyt energetyczny budynków Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Korczaka i Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Rodziny Nalazków oraz wskaże optymalne rozwiązania związane z termomodernizacją i oszczędzaniem energii w budynkach. Dokumentacja będzie zawierała też projekty budowlane i wykonawcze obejmujące m. in. docieplenie budynków, izolację ścian i dachów, oraz wprowadzenie nowych źródeł ciepła i instalacji odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo w Zespole Szkół nr 1 projekt ma obejmować usunięcie spękania ścian zewnętrznych oraz łatwopalnej okleiny ściennej z korytarzy szkoły. - Zakres robót dla tak dużych szkół, w stosunku do dotychczas modernizowanych obiektów, będzie bardzo duży - podkreślała Elżbieta Gieda, dyrektor Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Firma opracowująca dokumentację złoży w imieniu ratusza wniosek o pozwolenie na budowę oraz będzie pełniła nadzór autorski nad projektem w momencie wykonywania termoizolacji szkół. Wykonawca ma 90 dni na wywiązanie się z umowy.
       Konkursy z programu RPO na tego typu inwestycje będą ogłoszone już w tym roku. Prezydent zapowiedział, że chce złożyć wnioski o unijne pieniądze jak najszybciej.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Aby na pewno potrzebne te wielkie molochy, w ktorych nie ma sie kto uczyć? A co konkursami na stanowisko dyrektorów elblaskich szkół i placówek? Żadnych informacji?
 • Panie Prezydencie a co ze sprawą EPEC-u? Stwierdzono NIEPRAWIDŁOWOŚCI przez CBA, modernizację PRZEINWESTOWANO, ponieważ można było zastosować dużo tańsze materiały, wyeliminowano KONKURENCJĘ trzeba będzie zwrócić DOFINANSOWANIE, ile jeszcze Panu potrzeba, aby ODWOŁAĆ zarząd tej Spółki za której POPRAWNE funkcjonowanie ponosi Pan ODPOWIEDZIALNOŚĆ?!
 • Znowu wyrzucone w błoto pieniądze podatników, czyli nasze także. Niebawem wiatr hulać będzie w szkole na zawadzie, bo coraz mniej dzieci, a remontują takie molochy, które nadają się do wyburzenia, a nie remontu. Ale jest nadzieja, bo z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy to trochę lipa, może nie zmarnują ich!
 • a dokumentacji nie potrafił zrobić ktoś z Elbląga i to za mniejsze pieniądze?
 • Czy to znaczy że w Elblagu same nieuki co nie potrafią zrobić audytu energetycznego i przygotowac dokumentacji.
 • A potem się dziwią że z CIT-ów i PIT-ów pieniądze nie wpływają !!! Panie Prezydencie ma Pan racje należy wspierać ościenne miasta żeby tam były generowane podatki!! MA PAN RACJE !!! Zresztą pokazuje Pan że nie umie zarządzać podwórkiem własnym - EPEC, Dolinka, ustawiane pod dyktando partyjnych kacyków konkursy na stanowiska itd itp. Może rzeczywiście należy doprowadzić mieszkańców i miasto do ruiny aby przyszedł ktoś typ Biedroń (fuj nie lubię go) i zrobił porządek z tym całym bajzlem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  MaxKolonko(2016-03-21)
 • niestety, chyba jest to prawdą. Miasto biedne, nie ma na odbudoweę amfiteatru, basenu otkrytego, sport, promocja tragiczna, imprez prawie wcale, ale kasę lekką rączką urzędnicy wydają. No cóż, my też swoją dokumentację rozpiszemy przy wyborach.
 • może już czas i trzeba zorganizować REFERENDUM?
 • widać Prezydent lubi zlecać swoim roboty. .. przecież audyt może zrobić każdy kto się na tym zna!!! Przecież w Elblągu mamy dużo wyspecjalizowanych Inżynierów który mogliby zrobić to za wiele mniej :) oprócz tego mamy PWSZ w Elblągu a tam kszałcą się przyszli inżynierowie Przecież studenci napewno podjeli by się takiej pracy i jeszcze trochę zarobili
 • ktoś wybrał nieudacznego Pana Władcę !!!!
 • Brakuje elbląskich firm, tu chcecie podatków, a zlecenia idą i pieniądze gdzie indziej ! W Niemczech to nie do pomyślenia !
Reklama