UWAGA!

Więcej miejsc w przedszkolach

Już 82 procent elbląskich dzieci korzysta z przedszkoli. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni dyskutować będą nad otwarciem oddziałów przedszkolnych w czterech elbląskich szkołach podstawowych.

Oddziały przedszkolne maja powstać od 1 września w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka (SP 11), Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza, Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Modlińskiej i Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Słonecznej.
     Według Anny Korzeniowskiej, naczelnik Wydziału Edukacji UM, dzieci w przedszkolach wciąż przybywa, w tym roku szkolnym korzysta z nich już 3,5 tysiąca najmłodszych elblążan. Nowe oddziały przedszkolne w podstawówkach zostaną uruchomione w tych rejonach miasta, gdzie przedszkola nie dysponują wolnymi miejscami nawet po utworzeniu dodatkowych grup w pomieszczeniach zastępczych (dotyczy to przedszkoli nr 6, 10, 21, 24, 26 i 33). Ma to poprawić warunki w tych przedszkolach i jednocześnie zwiększyć ilość wolnych miejsc w pozostałych.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A może jakaś polityka prorodzinna? Pół swojej wypłaty zostawiam w przedszkolu. .. .Może miasto pomyślałoby nad zniżkami?
 • Nie no tych z rzadu popierniczylo; / W ZS nr 1 maja sie uczyc dzieci w wieku 5-18 lat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica VLO(2008-02-13)
 • fajnie. .jednak może jednak Um pomyśli o zmniejszeniu opłaty stałej, bądz o dopłacie do przedszkola powiedzmy 2 razy do roku, a panie w przedszkolachzmiejszą nam matkom opłaty stałe. Matka2 przedszkolaków
 • "W ZS nr 1 maja sie uczyc dzieci w wieku 5-18 lat?" dziewczyno co Ty pleciesz? jakie 18lat? od kiedy gimnazjaliści mają 18 lat(chyba ze powtarzają)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olaola(2008-02-13)
 • A ja proponuję zorganozować nowe przedszkole :) Myślę, że tworzenie oddziałów w szkołach to już nie tylko chęć ale i przymus. .. w końcu już niedługo 6-latki będą musiały obowiązkowo uczęszczać do szkoły. Ale to dla nich lepiej, niewielu rodziców rozumie jak ważne dla rozwoju dziecka jest posyłanie pociech do przedszkola. .. Co do matki 2 przedszkolaków, to opłata stała (wnioskuję, że grupowa) jest przeznaczana na pani własne dzieci, na zakup dla nich odpowiednich materiałów do zajęć, na organizowanie różnych wyjść itp. Przecież nauczycielki nie zabierają tego dla siebie (!). A chyba nie trudno sobie wyobrazić jak wyglądałoby zbieranie co chwile małych sum na konkretne rzeczy. .. raz, że rodzice nie są obowiązkowi, dwa, że wydawałoby sie im wtedy, że co chwile te nauczycielki coś wymyslają i żądają pieniędzy. Zanim pojawią się tu słowa krytyki wobec przedszkoli, to proszę dokłądnie to przemyśleć. Przedszkole nie jest po to aby "przechować" gdzieś dziecko (tak jak się to kiedyś określało) a po to aby dać dziecku najszersze spektrum możliwości i wszechstronie je rozwinąć. Dać mu możliwość dobrego startu w szkole. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do przemyślenia(2008-02-13)
 • do Przemyślenia. .. chyba nie zrozumiałeś(łaś0 o czym pisałam Opłata stała idzie na utrzymanie przedszkola czyli opłaty za światło, wodę ciepło. Nic to nie ma do rzeczy z wp dzieci w materiały do rysowania itp. Opłatę stałą ustala UM, nie księgowa w przedszkolu czy dyrektor przedszkola. Mój apel był do UM nie do pracowników przedszkoli. mama 2 przedszkolaków
 • Zasugerowałam się sformułowaniem "panie w przedszkolu zmniejszą nam opłatę stałą", a panie w przedszkolu mogą jedynie składki grupowe ustalać, bo inne są niezalezne od nich - stąd mój komentarz. Co do opłat za przedszkole, to nie wiem ile one wynoszą. Wiem tylko, że są uzależnione od ilości posiłków, które dzieco zjada w przedszkolu. A niestety przy obecnych podwyżkach, to raczej mamy i tatusiowie nie mają co liczyć na upusty w opłacie miesięcznej. .. mam tylko nadzieję, że nie będzie podwyżek :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do przemyślenia(2008-02-13)
 • Witam, opłata stała jest ustalana odgórnie i jest wydatkowana na m. in. eksploatację a stawka żywieniowa jest liczona oddzielnie. Uważam, że to jest ogólnie duża kwota tym bardziej jak ma się więcej przedszkolaków w domu ale przedszkola w szkołach to porażka. Moich dzieci to już nie dotyczy ale takie maluchy w kontakcie z klasami IV-VI- przerażające dosłownie. Moim skromnym zdanie nie powinno dojść do tego. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  storno(2008-02-13)
 • cos sie chyba pani naczelnik albo komus pomylilo bo kolo szkoly 15 jest przedszkole 4 a niedaleko jeszcze niepubliczne. poza tym jest juz i tak tłok w szkolach-dzieci z pierwszych klas koncza lekcje o 16 z braku miejsc w klasach, wiec moze raczej nowe przedszkole otworzyc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mam 1 klasisty(2008-02-13)
 • urząd ma gdzieś, co się dzieje w zatłoczonych przedszkolach i szkołach taka jest polityka urzędu gdzieś wciśniemy ia oni musza obie z tym poradzić! Polikwidowali przedszkola to niech teraz budują albo adoptują!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mama przedszkolaka(2008-02-14)
 • Mam nadzieję że kolejny "wspaniały" pomysł naszych polityków: SZEŚCIOLATKI DO SZKÓŁ" nie przejdzie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Belfer i matka(2008-02-14)
 • coś na temat opłat w przedszkolu. .. .jeśli dla kogoś przedszkolne opłaty są za wysokie, to proszę zatrudnić nianię!!!!! Ręczę, że koszty będą o wiele wyższe!!!! Sama sprawdziłam na własnym portfelu. Nie wspomnie o tym, że w kwestii wyżywienia dziecka, też jest OK!!!! Co dziś można kupić za 3 lub trochę więcej niż 3zł dziennie???? Paczkę chipsów????? Moje dziecko uwielbia DOMOWE OBIADKI w przedszkolu, sama chętnie zjadłabym. .. taki obiadek!!!! A za trochę więcej niż 3 zł moje dziecko ma trzy posiłki. Drodzy rodzice!!! Nie chcę nikomu wypowiadać, ale. .. nie żałujecie pieniędzy na używki, np. papierosy. .. ., chipsy, na fryzjerów, na sztuczne paznokcie itp. a jak przychodzi płacić za przedszkole, to narzekacie!!!! A to wszystko dla waszego lub waszych dzieci!!!! A jeśli naprawdę komuś CIĘŻKO, to po to są takie instytucje jak MOPS. Moje dziecko uczęszcza do przedszkola i jesteśmy szczęśliwi, że istnieje taka instytucja jak PRZEDSZKOLE!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szczęśliwa(2008-02-14)
Reklama