UWAGA!

Więcej patroli w mieście

 Więcej patroli w mieście
(fot. KMP Elbląg)

Wszystko teraz zależy od nas i od naszego zachowania – to reguła powtarzana często w mediach. Policja oraz inne służby stoją na straży przestrzegania prawa oraz wprowadzonych zakazów. Będą reagować na bezzasadne przemieszczanie się i zakłócanie porządku.

Musimy się przystosować do nowej rzeczywistości, na tak długo jak to będzie potrzebne.

Wprowadzone ograniczenia dotyczące przemieszczania dotyczą nas wszystkich. Aby były przestrzegane codziennie w Elblągu pełni służbę kilkanaście patroli Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej i innych służb. Prosimy mieszkańców o podporządkowanie się przepisom. Ich lekceważenie, a co za tym idzie stwarzanie zagrożenia będą karane.

Jednym z przykładów może być pewien 35-latek, który po pijanemu wszczął awanturę przed jednym ze sklepów. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Wiejskiej. Mężczyzna odgrażał się przechodniom, że może być chory i „pozaraża wszystkich”. Wezwany na miejsce patrol Policji przy zachowaniu zasad ostrożności zatrzymał 35-latka. Po zbadaniu przez lekarza, resztę dnia spędził on w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał otrzymał dwa mandaty karne za zakłócenie porządku oraz fałszywe wywołanie alarmu. Oba o łącznej wysokości 1000 zł.

Przypominamy. Policjanci na tego typu zdarzenia będą reagować szybko i stanowczo. Sprawca zdarzenia nie ma co liczyć na pobłażanie.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)