UWAGA!

Więcej pieniędzy na remont elbląskich ulic

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

- Prezydent Michał Missan zdecydował o zwiększeniu o 300 tys. zł budżetu Departamentu Zarząd Dróg z przeznaczeniem na bieżące naprawy ulic - informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Kwota ta pozwoli na wykonanie remontu około 760 m2 nawierzchni asfaltowych lub około 1726 m2 chodników z kostki betonowej. Środki te wykorzystane zostaną między innymi na częściowy remont odcinków na wylocie ul. Mazurskiej oraz - wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych, zabezpieczenie ubytków części dróg w obrębie byłego miasteczka szkolnego.

To kolejne w tym roku zwiększenie budżetu na remonty dróg. W pierwotnym planie na ten cel przeznaczone było 1,08 mln zł. Po zwiększeniach kwota ta wynosi już ok. 2, 6 mln zł. W pierwszej kolejności prace remontowe prowadzone były na głównych ciągach komunikacyjnych tj. ul. Mazurska, ul. Ogólna, ul. Legionów, ul. Niepodległości ul. Al. Grunwaldzka, ul. Piłsudskiego, ul. Brzeska, ul. Żeromskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Orzeszkowa, ul. Królewiecka. Remonty cząstkowe ubytków przeprowadzone zostały również na osiedlu Metalowców, ul. Morszyńskiej, ul. Chrobrego, czy ul. Broniewskiego.

Poza remontami ubytków, w ostatnim czasie rozpoczęte zostały również prace nad naprawą spękań w nawierzchniach asfaltowych. Zakończyły się już roboty w obrębie Al. Grunwaldzkiej, rozpoczęto prace w ciągach ulic Żeromskiego i Mickiewicza. Uszczelnienia nawierzchni drogowych przedłużają ich żywotność i przynoszą bardzo duże oszczędności w utrzymaniu dróg. W przyszłych latach planowane jest kontynuowanie prac związanych z uszczelnianiem spękań na kolejnych ulicach w mieście.

Informujemy również, że rozpoczęły się prace związane z odnową oznakowania poziomego. Prowadzone są one w godzinach nocnych, w związku z tym prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na znaki i sygnały osób pracujących i nienajeżdżanie na świeżo odmalowane znaki. Przypominamy jednocześnie, że uwagi dotyczące bieżącego utrzymania dróg mieszkańcy mogą zgłaszać do Departamentu Zarząd Dróg: nr telefonu 55-239-32-43. Wszystkie zgłoszenia będą wnikliwie analizowane.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama