[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej turystów z zagranicy na Warmii i Mazurach

Rok 2011 to przełom, jeśli chodzi o liczbę turystów zagranicznych wypoczywających na Warmii i Mazurach w stosunku do lat poprzednich. Takie wnioski płyną z przedstawionego zarządowi województwa raportu okresowego z realizacji strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2020.

- Nie mamy ani nowszych, ani bardziej precyzyjnych wyliczeń, jeśli chodzi o gości odwiedzających nasz region, ponieważ nie ma takiego obowiązku statystycznego, nie zgłaszają tego ani hotele, ani wypożyczalnie sprzętu, ani żadne inne branżowe podmioty – mówi marszałek Jacek Protas. – Dysponujemy jedynie danymi szacunkowymi z punktów informacji turystycznej. Jednak z badań przy budowaniu raportu z realizacji strategii jasno wynika, że tendencja wzrostowa jest wyraźna i wierzę, że potwierdzi się ona w danych Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2012, które będą znane w drugiej części tego roku.
       Także liczba turystów krajowych korzystających z noclegów na Warmii i Mazurach jest z roku na rok coraz większa. W przeliczeniu na 1000 mieszkańców wzrost wynosi od 377 osób w roku 2005 do 566 osób w roku 2011. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku łącznej liczby turystów korzystających z bazy noclegowej w województwie. Posługując się tym samym wskaźnikiem na 1000 mieszkańców wzrost wynosi od 530 osób w roku 2005 do 660 osób w roku 2011.
       - Te dane potwierdzają, że realizowane przez samorząd województwa kampanie promocyjne, szczególnie nasz udział w światowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Świata pod hasłem „Mazury Cud Natury”, przynoszą oczekiwane efekty – dodaje marszałek Jacek Protas. – Ale dowodzi także tego, że sprawdza się obrany przez nas kierunek inwestowania w wysokiej klasy infrastrukturę turystyczną, szczególnie zaś w hotele cztero i pięciogwiazdkowe, bo takie obiekty wybierają przede wszystkim turyści zagraniczni.
       „Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego” jest to podstawowy plan strategiczny wytyczający kierunki rozwoju województwa. Wyznacza ramy programowe dla powstających w regionie innych dokumentów planistycznych.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama