UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiedza i doświadczenie procentują

 
Jarosław i Anna Kraińscy podczas spotkania z okazji 25-lecia działalności na rynku nieruchomości
Jarosław i Anna Kraińscy podczas spotkania z okazji 25-lecia działalności na rynku nieruchomości (fot. Anna Dembińska)

W 1994 r. odbył się drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zakończono produkcję samochodu dostawczego Nysa, odbyła się premiera filmów "Psy 2: ostatnia krew" oraz "Król Lew", a Edyta Górniak zajęła drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji. W tym samym roku pewne małżeństwo postanowiło, że otworzy biuro zajmujące się obrotem nieruchomościami. - W tamtym czasie mieliśmy budżet w wysokości tysiąca złotych, wynajmowaliśmy pokoik po drugiej stronie korytarza, mieliśmy wizytówki zrobione przez zaprzyjaźnionego grafika i wypożyczone biurko – tak początki działalności wspomina Jarosław Kraiński, który wraz z żoną Anną Kraińską kieruje oddziałem Freedom Nieruchomości w Elblągu. W tym roku, razem z zespołem, świętują 25-lecie działalności na rynku nieruchomości. Zobacz więcej zdjęć.

Zaczynali skromnie, od zeszytu A4 z zapisanymi kontaktami i notatkami.
       - Nasza firma powstała dokładnie 30 czerwca 1994 r. To był okres trudny, w tamtym czasie nie było jeszcze szkół czy kursów, nie do końca było wiadomo czym się ten pośrednik w obrocie nieruchomościami miałby zajmować – opowiadał Jarosław Kraiński podczas spotkania z okazji 25-lecia działalności firmy, które odbyło się w biurze przy al. Grunwaldzkiej.
       Rok później udało się zakupić pierwszy komputer, o Internecie jeszcze nikt nie słyszał. Przez kolejne lata nabierali doświadczenia, uczyli się i poznawali rynek. Dziś diametralnie różni się on od tego sprzed 25 lat.
       - Teraz przy sprzedaży jednej nieruchomości bardzo często pracuje kilka osób – nadmienił Jarosław Kraiński.
       Pięć lat temu przyszły kolejne zmiany, Biuro Pośrednictwa Nieruchomościami dołączyło do ogólnopolskiej sieci Freedom Nieruchomości.
       - Wybraliśmy ją, gdyż tworzą ją ludzie wzbudzający zaufanie. Wiedziałem, że będziemy nadawać na tych samych falach – dodał Jarosław Kraiński.
       Od samego początku najważniejsi są ludzie: klienci, partnerzy biznesowi, a także zespół elbląskiego oddziału Freedom Nieruchomości.
       - Dzisiaj tworzy go 12 osób, które darzymy ogromnym zaufaniem. Mają one ogromną wiedzę, związane są z naszą firmą od kilku albo kilkunastu lat – mówił Jarosław Kraiński. - Bardzo dziękuję za to, że jesteście z nami i że możemy na was liczyć - dodał zwracając się do pracowników Freedom Nieruchomości w Elblągu.

  Zespół Freedom Nieruchomości w Elblągu
Zespół Freedom Nieruchomości w Elblągu

Ostatnie ćwierćwiecze to już przeszłość, a jak będą wyglądały kolejne lata?
       - To przede wszystkim rozwój nowych technologii, za którymi staramy się podążać. Już pięć lat temu zaczynaliśmy przygotowywać materiały wideo o nieruchomościach, każdy dom miał także oprawę graficzną w postaci zdjęć. Dzisiaj zaczyna się od home stagingu [czyli profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży – red.], odbywa się sesja zdjęciowa, którą wykonuje fotograf, jest wirtualny spacer i rzut na nieruchomość z drona, który pomaga zobaczyć także otoczenie. Dodajmy do tego dział marketingu, który zajmuje się promocją oferty oraz doradcę, który opiekuje się klientem i okazuje się, że jedną nieruchomością zajmuje się co najmniej kilka osób – opowiada Jarosław Kraiński i dodaje: - Klient bardzo często nie ma wiedzy na temat faktycznej wartości nieruchomości, nie ma dostępu do cen transakcyjnych. Nasi doradcy, wśród których jest także rzeczoznawca majątkowy, mają go na co dzień. Wiedzą, za ile można można sprzedać nieruchomość w konkretnej lokalizacji i jak ją do tego przygotować. U nas oferty nie zalegają miesiącami, co można zauważyć na naszej stronie. Robimy wszystko, aby optymalnie, skutecznie, na jak najlepszych warunkach daną nieruchomość sprzedać. Bierzemy na siebie cały stres związany z tą procedurą i odciążamy właściciela.
      

Biuro nieruchomości
       Freedom Elbląg
      

       Aleja Grunwaldzka 31, 82-300 Elbląg
       tel. 55 233 25 39
       elblag@freedom-nieruchomosci.pl
      
Fb:Freedom Nieruchomości w Elblągu
      
       --- artykuł promocyjny ----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej