UWAGA!

Wiele ulg dla wielodzietnych

Radni jednogłośnie poparli wprowadzenie w Elblągu Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej rodzinom z trójką i większą liczbą dzieci będą przysługiwały ulgi między innymi na przejazdy komunikacją miejską czy korzystanie z miejskich instytucji kultury i sportu. Niestety prace nad kartą nieco się przedłużyły i ulgi wejdą w życie w lutym, a nie jak początkowo zapowiadano w styczniu.

Pomysł na stworzenie listy ulg dla rodzin wielodzietnych ma już co najmniej kilka lat, ale dopiero teraz uda się go zrealizować. Nad stworzeniem regulaminu, formularza wniosku i przede wszystkim katalogu ulg pracował specjalny zespół skupiający przedstawicieli różnych środowisk. Po kilku tygodniach pracy mamy gotową listę. I tak np. w komunikacji miejskiej bilet dla dzieci z takich rodzin to koszt w wysokości 20 złotych miesięczny na wszystkie linie, dla porównania w tej chwili ulgowy kosztuje 40 złotych najtańszy. Kolejne ulgi dotyczą zerowej opłaty za przedszkola, za dodatkowe godziny podstawy ponadprogramowej to może być nawet 60 złotych miesięcznie dla rodziny. W żłobkach planujemy 25 procentowa obniżkę za opłaty. Do tego dochodzą niższe opłaty za korzystanie z basenu, lodowiska czy kortów tenisowych, a także zniżki na bilety wstępu na mecze, dwa bezpłatne koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, darmowe wystawy w Galerii El oraz muzeum. Rodziny wielodzietne mogą także liczyć na ulgi nawet do 30 procent przy wykupie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci organizowanego przez miasto. Te pomysły spodobały się wszystkim radnym.
       Więcej na stronie Telewizji Elbląskiej.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie widzę różnicy pomiędzy dzieckiem z wielodzietnej rodziny czy jedynakiem, z Elbląga czy z pod Elbląga. Zgadzam się, że rodzinom wielodzietnym powinno się pomagać(na pewno jest im ciężko). Żaden powód do dumy radnych, że faworyzują dzieci. Z takich podatków które nam kroją, to atrakcje jak basen, lodowisko powinno być zagwarantowane dzieciom jak nauka leczenie. .. ..
 • To są działania propagandowe że niby coś robią i jest polityka pseudo-prorodzinna a tak na prawdę nic ona nie wnosi. Rozumiem taką politykę w krajach cywilizowanych na zachodzie ale tam są potężne pieniądze na rodzine biedną bez liczenia na ilość dzieci. Z Polski ludzie uciekają tam gdzie stać ich na godne wychowanie i przyszłość swoich dzieci bez ubóstwa. Dla porównania dzisiaj w jakichś mediach podali ile zarabia wykwalifikowany budowlaniec za tą samą prace w Polsce, w Grecji i w Hiszpani. Włosy dęba stają !!! (w przeliczeniu na pln) Polska - 1800zł, Grecja - 3200zł, Hiszpania 8100zł !!!SIC !!!! NA MIESIĄC !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Ekonom(2013-11-19)
 • Konstytucja mówi : "każdy jest równy wobec prawa. .. " ale w Elblagu chyba o tym nie wiedzą. Jak ktos strzelił wiecej bachorów to teraz niech sie martwi, ja nie musze go sponsorować a te ulgi bedą pokrywane jak zawsze z naszych podatków. Łobuzerstwo radnych za cudze pieniadze nie zna granic
 • jesli tatus i mamusia mało zarabiaja to niech nie płodzą dzieci jak chomiki i nie narażaja budżetu na wydatki to po pierwsze a po drugie w czym gorsza jest rodzina z dwójka dzieci poza tym, że MYŚLĄ?
 • Czy to miałby być sposób na zachęcenie rodzin, żeby posiadały większą liczbę dzieci? A może sposób, na ukaranie tych z 1 lub 2 dlatego, że odpowiednio wcześniej zdali sobie sprawę, że na większą ilość dzieci ich rodziny nie stać? Głosów tym ruchem przy następnych wyborach nie uzyskają, bo i rodzin wielodzietnych niewiele. Dobrze byłoby po roku poznać raport ile rodzin i z KTÓRYCH ulg skorzystało. Obawiam się, że czasu takie że jedynie bilety autobusowe (tramwajowe) będą cieszyły się powodzeniem. Ale szumnie i dumnie będzie się mówiło jaki to dostęp do kultury rodziny wielodzietne nagle mają.
 • yhy. .. to, że ty nikogo nie znasz nie oznacza, że nikogo takiego w mieście nie ma. Mam kilku znajomych z trójką dzieci, którzy mają po 35 lat, więc nie ma tylko 50-60 lat. Szacun
 • My, tu na "Zawadzie" nie skorzystamy z tej Karty, gdyż jak to POwiedziała Nasza liderka od " PRAWDY " - Pani Teodozja. M. Mieszka tu ' PRAWIE STARA GENERACJA ' za to, gdyby UM móg, ł wybudować więcej chodników, bo tu wielu o kulach, balkonikach, wózkach ???? Prosimy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  "StaruchyodSZ."(2013-11-19)
 • Ja mam dwójkę rodzeństwa i znam sporo osob, które są z rodzin \\\\\\\"wielodzietnych\\\\\\\". Bardzo się cieszę z tych ulg, bo np.: trzy bilety semestralne to duży wydatek, a jakoś do szkoły i na dodatkowe zajęcia dojeżdżać trzeba :)
 • A może tak wzięli by pod uwagę ludzi z dwójką dzieci też bo w tych czasach to jest już dużo a do zasiłków rodzinnych niech odliczają też opłaty za mieszkanie i media a nie biorą sobie czyste pensje. Jak by człowiek miał żyć z czystej pensji nie martwić się o opłaty za mieszkanie (eksmisja) albo żeby przypadkiem ci prądu czy gazu nie wyłączyli to by było super. Najlepiej nie pracować stoczyć się to wtedy i kasę ci dadzą i jedzenie z Unii dostaniesz i sobie żyjesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  syrena(2013-11-20)
Reklama