UWAGA!

Wielkanocna Zbiórka Żywności

Elbląg, Wielkanocna Zbiórka Żywności

Akcja odbędzie się od 20 do 22 marca (piątek, sobota, niedziela). Lista sklepów w Elblągu znajduje się na stronie www.bankzywnosci.elblag.pl. Każdy może stać się darczyńcą! Wystarczy kupić kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom Banku Żywności, którzy będą zbierać produkty tuż przy sklepowych kasach.

Mąka, olej, cukier, mleko, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze to produkty rekomendowane. Zachęcamy do zapisania ich na swojej przedświątecznej liście zakupów i przekazania ich wolontariuszom Banku Żywności w sklepie. Podarowane zakupy trafiają do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. Następnie Bank Żywności przekaże artykuły spożywcze lokalnym organizacjom społecznym. Żywność trafi do: hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, jadłodajni dla ubogich, domów dziecka, świetlic środowiskowych. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.
       W Polsce mamy 2,5 miliona osób żyjących za 500 zł miesięcznie. (GUS 2013). Województwo warmińsko-mazurskie jest najbiedniejsze w kraju – ponad 13% mieszkańców żyje tu w ubóstwie. Bieda dotyka w szczególności osoby starsze i chore z niskimi rentami i emeryturami, a także rodziny wielodzietne. Dla tych osób paczka świąteczna z żywnością to wielka pomoc.
       W zeszłorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności darczyńcy zapełnili 350 aut dostawczych produktami dla osób potrzebujących. Dzięki czemu Banki Żywności przekazały dokładnie 368 977 kg żywności do ponad 123 000 osób potrzebujących. W Elblągu podczas zbiórek żywności w sklepach w 2014 roku udało się zebrać ponad 18 ton produktów spożywczych.
       Wielkanocną Zbiórkę Żywności organizują 24 Banki Żywności w całej Polsce i zaangażują się w nią tysiące wolontariuszy – z organizacji charytatywnych i szkół. W Elblągu zbiórkę prowadzi Bank Żywności razem z Caritas.
       Zapraszamy do udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności szczególnie dlatego, że w styczniu Bank Żywności w Elblągu zakończył wydawanie paczek żywnościowych ze źródeł Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa PO PŻ. Kolejna tura programu rozpocznie się w maju br. Bank Żywności to nie tylko unijny program pomocy żywnościowej. Bank Żywności chce zapewnić dostęp do pomocy żywnościowej osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej przez szerokie działania. Także między innymi przez organizację zbiórek żywności. Ponadto pomoc żywnościowa ze zbiórek jest przekazywana na podstawie analizy sytuacji ekonomicznej i życiowej osoby potrzebującej, nie tylko na podstawie kryterium dochodowego, które uprawnia do odbioru paczek żywnościowych w ramach PO PŻ.
      
      
Zarząd Banku Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama