UWAGA!

Wielki sprawdzian językowy

 Elbląg, Wielki sprawdzian językowy
fot. NJO Regent

Czy elblążanie znają języki obce? Elbląg jest gotowy na przyjazd kibiców zza granicy? Odpowiedzi na te pytania szukają wykładowcy i słuchacze NJO Regent, którzy w ramach akcji „Tydzień języków. Przygotuj się do Euro” przepytują mieszkańców miasta.

Od 25 maja w Elblągu prowadzona jest ogólnopolska kampania językowa. Na ulicach naszego miasta, w lokalach, restauracjach i w punktach usługowych spotkać można grupę wysłanników NJO Regent, którzy pytają: Do you speak English?, Sprechen Sie Deutsch? Parlez vous fracais?
       Dzieci i młodzież, studenci NJO Regent prowadzą akcję „Let’s talk – porozmawiajmy” zapraszając elblążan do odpowiedzi na proste pytania w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Elblążanie w większości sprawnie na nie odpowiadają. Osoby wykazujące znajomość danego języka otrzymują upominki propagujące języki obce. A ci wszyscy, którym porozumiewanie się w języku obcym przychodzi z trudnością, zapraszani są do szkoły językowej.
       Natomiast nauczyciele Regenta odwiedzają punkty usługowe, handlowe i w ramach akcji „Let’s work” sprawdzają znajomości językowe personelu. Jak twierdzą większość potrafi się „dogadać”.
       - Miła, starsza pani pracująca w małej lodziarni przy ul. 1 Maja jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań w języku angielskim - opowiada jeden z nauczycieli. - Natomiast zadziwiające jest to, że duży punkt sprzedający fast food będzie miał problem z obsłużeniem obcokrajowca – kibica. Elblążanie są otwarci i pozytywnie nastawieni do rozmowy w języku obcym - dodaje.
       - Osoby pracujące w hotelach czy restauracjach na Starym Mieście są bardzo otwarte i wykazują się komunikatywną znajomością języka angielskiego - stwierdza inny nauczyciel. - Natomiast pracownicy punktów przy ul. Hetmańskiej nie są zainteresowani obsługą klientów obcojęzycznych. Jestem mile zaskoczony obsługą w aptece, również Multikino bez problemu obsłuży kibiców – obcokrajowców.
       Szkoła Regent chce pomagać sklepom i instytucjom, które będą obsługiwać kibica poprzez udostępnienie glosariusza polsko-angielskiego.
       Ponadto wszystkie punkty, które otrzymają certyfikacje zostaną umieszczone na stronie głównej organizatora www.tydzienjezykow.pl
      

 


       „Tydzień języków” to niebywała okazja by zdobyć certyfikat językowy. Bezpłatnie. Wystarczy przyjść do NJO Regent i rozwiązać test w języku angielskim, niemieckim lub francuskim.
       - Wszystkich elblążan zachęcamy do aktywnego udziału w akcji „Let’s check”, która będzie trwać jeszcze tylko przez najbliższy weekend - zaprasza Dorota Goerick, dyrektorka NJO Regent. - Z tej szansy skorzystało już ponad pięćdziesiąt osób.
       Akcja potrwa do 3 czerwca.
      

Monika Polak, NKJO Regent

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a moim zdaniem to "studenci" tego pożal się Boże studium, również nie znają języka anmgielskiego, patrząc na ich poziom gdy przychodzą szukać pracy. Przy babciach na 1 maja to może i dobrze wypadają, ale reszta. .. .szok.
  • Elblazanie poznali Pania Goerick, to wiecej niz mozna powiedziec o "studentach". Przez 3 lata na oczy tej pani nie widzialam; ) Zreszta ten caly Regent to porazka, patrze na poziom moich kolegow i nie wiem czy smiac sie czy plakac.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AnonimuZ(2012-06-02)
Reklama