UWAGA!

Wielki turniej na Placu

Elbląg, Wielki turniej na Placu
(fot. MW)

Przez ostatnie dwa dni na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbywał się Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zobacz fotoreportaż .

W turnieju wzięło udział 21 reprezentacji szkół podstawowych i 18 reprezentacji gimnazjów. Uczniowie walczyli w czterech konkurencjach - mieli do pokonania rowerowy tor przeszkód, uliczki miasteczka ruchu drogowego, rozwiązywali testy z przepisów kodeksu drogowego oraz udzielali pierwszej pomocy ofiarom pozorowanych wypadków drogowych.
     Przebieg wszystkich konkurencji nadzorowali sędziowie, wśród których byli egzaminatorzy WORD, policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Elblągu oraz młodzi kandydaci na ratowników medycznych.
     W środowych zmaganiach najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej z Brzozia Lubawskiego. Zawodnicy wywalczyli dla swojej szkoły liczne nagrody, wśród których jest puchar ufundowany przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa oraz projektor multimedialny, ufundowany przez dyrektora WORD w Elblągu.
     Drugie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 w Nidzicy, a trzecie - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Godkowie.
     Turniejowi towarzyszył pokaz sprzętu ratowniczego, używanego przez straż pożarną. Swój namiot wystawiło również wojsko - młodzi ludzie mogli zapoznać się z materiałami informacyjnymi na temat służby wojskowej oraz porozmawiać z żołnierzami o ich pracy.
     Jak zgodnie podkreślali organizatorzy turnieju i sędziowie, takie zawody to bardzo dobra promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Promuje on nie tylko znajomość przepisów, ale też kwestie praktyczne - dobrą technikę jazdy na rowerze, używanie kasku, umiejętność zachowania w razie wypadku. Młodzi ludzie biorący udział w konkursie staną się na pewno bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego, co na pewno przełoży się na ich bezpieczeństwo.
MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama