UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie liczenie

Okręgowa Komisja Wyborcza w Elblągu wciąż liczy głosy. Posiedzenie komisji w sprawie wyników do sejmu planowane jest na godz. 12.00.

Na razie znane są cząstkowe - dotyczące około 1/3 ważnych głosów - wyniki do senatu. Z przeliczonych krat do głosowania wynika, że najwięcej głosów zdobył Jerzy Stanisław Buchar z Samoobrony. Za nim plasują się: Sławomir Sadowski z Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Gelert z Platformy Obywatelskiej, Jan Bobek z PSL oraz Władysław Mańkut z SLD.
     Tradycyjnie, własne wyliczenia prowadzą sztaby wyborcze. Choć elbląski sztab SLD z tego zrezygnował, to np. z obliczeń sztabu Prawa i Sprawiedliwości wynika, że na mandat poselski może liczyć lider listy Leonard Krasulski, a także - w zależności od liczby mandatów, jakie przypadną temu ugrupowaniu - także Karolina Gajewska i Andrzej Tomczyński. Mandat senatorski ma już zaś niemal w kieszeni Sławomir Sadowski.
     Z kolei elbląski sztab Platformy Obywatelskiej szacuje, że mandat poselski na pewno otrzyma Krzysztof Lisek; kto dostanie kolejne i czy w okręgu elbląskim Platforma będzie miała ostatecznie dwa czy trzy mandaty - tego także oczywiście jeszcze nie wiadomo. Dane o liczbie mandatów w każdym okręgu przedstawi Państwowa Komisja Wyborcza.
     Przynajmniej na razie w stawce liczą się jednak dwa nazwiska: Stanisława Gorczycy i Tadeusza Naguszewskiego. Jeśli chodzi o senat, to z szacunków PO wynika, że jedyna kandydatka Platformy w okręgu elbląskim Elżbieta Gelert może liczyć na mandat.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama