UWAGA!

Wielkie sprzątanie na osiedlach

 Elbląg, Wielkie sprzątanie na osiedlach

Wczoraj (15 września) uczniowie Zespołu Szkół nr 1 (Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4) uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” przebiegającej pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”.

Jak co roku sprzątaliśmy tereny osiedli Nad Jarem i Kamionka przyczyniając się do podniesienia ich estetyki. Uczniowie przyzwyczajeni są do dbałości o czystość i segregowania odpadów, gdyż klasy zaangażowane są w miejski konkurs zbiórki surowców wtórnych (makulatury, puszek, baterii i nakrętek).
       Szkolna społeczność od lat aktywnie działa w zakresie ekologii odnosząc sukcesy w konkursach na terenie miasta i województwa.
      
      
      
Halina Dolna, koordynator ekologii ZS nr 1

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo Borys
 • Jestem przeciwnikiem takich akcji. Rozumiem jeszcze gdyby sprzątali teren swojej szkoły, ale nie osiedla. Za sprzątanie osiedli są odpowiedzialni zarządcy nieruchomości i to oni powinni o to zadbać (w końcu biorą za to pieniądze). Dzieci za to sprzątanie powinny otrzymywać zapłatę i finansować sobie na przykład wycieczki szkolne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jejejeje(2011-09-16)
 • Przepraszam a kto na tych osiedlach syfi ?
 • a gdzie są sprzątaczki? przecież się im za to płaci?? chore rzeczy wkręcacie tym dzieciakom.
 • Należy uczyć i wychowywać. A nasze dzieci i młodzież wyrzucają wszystko na ulicę, począwszy od papierków po cukierkach, po pety, butelki, opakowania i inne rzeczy. O tym, że nie należy tego czynić, w ogóle się mówi. Gdzie jesteście dorośli? Co zrobiliście z młodymi? Pozwoliliście im na wszystko, a teraz macie popisane budynki i bród dookoła. Dobrze, że chociaż raz w roku istnieje taka akcja. A odnośnie osiedlowych sprzątaczy, to nie mam do ich pracy żadnych zastrzeżeń. Tylko żeby utrzymać czystość musieliby pracować 24 godziny na dobę, chyba że wasze pociechy nie wychodziłyby z domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2011-09-16)
 • i kłótnia gotowa, dzieci powinny czy nie powinny zbierać śmieci, ludzie zdecydujcie się, ja uważam, że akcja fajna, dzieciaki widzą, że są śmieci, a więc i są tacy co śmiecą, wychowuje dom i tam powinno się zwracać uwagę i upominać, informować co robi się ze śmieciami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dorosły i wyrzucający śmieci d(2011-09-16)
 • nie zwalajcie wszystkiego na dzieciaków, bo kto ich nauczył śmiecić, jaki przykład widzą patrząc na tzw. dorosłych? Sam osobiście widziałem wiele razy jak starsze Panie wyrzucały worek ze śmieciami za murkiem, bo miały 50m do śmietnika, a rzucaniu papierków na ulicy przez dorosłych to już nie wspomnę. Niech każdy zacznie od siebie, a uczmy przykładem (najlepiej tym dobrym) a nie teoretycznymi wykładami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szukający_sprawiedliwości(2011-09-17)
Reklama