UWAGA!

Wiersze na chodnikach

W nocy z 23 na 24 maja na wielu elbląskich chodnikach harcerze umieszczą wiersz pt. "On modli się za nami, a resztę zróbmy sami". To część ogólnopolskiej akcji "Wiersze chodnikowe" organizowanej przez krakowską Fundację Poemat.

Pomysłodawcą akcji "Wiersze chodnikowe" był poeta Michał Zabłocki, stypendysta Ministra Kultury. Fundacja Poemat realizuje jego pomysł od 2002 r. Początkowo tylko w Krakowie, ale z każdym rokiem przybywa miast, które chcą, by i u nich chodniki zostały ozdobione poetyckim przekazem. Tegoroczna edycja akcji obejmie 27 polskich miast, w tym również Elbląg.
     W nocy z 23 na 24 maja harcerze umieszczą na wielu elbląskich chodnikach, m.in. przy ul. 1 Maja, Hetmańskiej, Grota Roweckiego, Pl. Słowiańskim, wiersz pt. "On modli się za nami, a resztę zróbmy sami". Swoją pracę rozpoczną o godz. 22.00.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • noo to fajnie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KAKTUS PROWOKATOR(2005-05-21)
 • szacuneczek!
 • hm.... i po co to...??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gal anonim:P(2005-05-21)
 • sądząc po tytule jest to dzieło wielce ambitne, uwielbiam przeciwność i liczę że doczekam jej w końcu
 • fajnie
 • czemu wybraliście noc z poniedziałku na wtorek a nie w weekend?
 • Oczywiście harcerze zamiast sprawności i piosenek przy ognisku modlą się za nami >Taki ZHR w przebraniu normalnych harcerzy. Proponuję zmianę nazy na Związek Rozmodlonych Harcerzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czuj Duch (Święty)(2005-05-21)
 • Dla niewtajemniczonych podję do wiadomości: nie ma to żadnego związku z ZHRem, kościolem czy inna organizacją. Może niektórzy już zapomneli, ale calkiem neidawno zmarl papież Jan Pawel II i wlaśnie jego to dotyczy. Wiersz jest narzucony odgórnie i nie realizują tego tylko harcerze. W naszym mieście akurat do ZHP zwrócono się z takim pomyslem. A dlaczego? Dlatego, że warto urozmaicić sobie trochę codzienność i może nawet tych bardziej uduchowionych naklonić do rozmyslań. Dlaczego nie w weekend? A dlaczego mialby to byc weekend? Przeciez to w tygodniu zalatani pędzimy do pracy nie zwracając uwagi na nic, co nas otacza. Warto na chwilę się zatrzymać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wtajemniczony(2005-05-21)
 • Oczywiście że ma związek, jak tego niewidzisz to jesteś ślepy. Nie powinni tego nazywać "Wierszami"
 • Zamiast docenić to, że w ogóle ktoś się za coś takiego wziął to jeszcze negujecie to. Jak byliby to np. piłkarze z Mlekser Elbląg to byłaby to jakaś różnica ? Harcerstwo to jedna z organizacji, której zależy na tym, aby dane miasto miało jak najlepsze zdanie o harcerach i chcą ubarwić nasze miasto. Denerwują mnie stwierdzenia ''harcerze biegają z menaszkami po lesie w krótkich spodenkach''. WCALE tak nie jest. Elbląski Hufiec organizuje Harcerską Akcję Letnią (obozy i kolonie w wakacje), Nieobozową Akcję Zimową dla szkół (harcerze prowadzą zajęcia dla dzieci), Piegus, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ostatnio harcerki pomogły w festynie dla dzieci niepełnosprawnych. Jest jeszcze wiele imprez, spraw w których to własnie harcerze zajmują te czołowe miejsca. Im zależy, aby to miasto było kolorowe i wesołe, a nie pokryte szarością zwykłego dnia. Doceńmy to.
 • Po co to podsumowanie samopochwalne, mowa jest o konkretnej sprawie, o poziomie artystycznym takich działań w zakresie krzewienia kultury. A my co tu mamy, odgórnie kierowane ZHP i wychowawstwo ukierunkowane pod konkretną orientację i zatrważający poziom tej akcji. Ja rozumiem że nie znam czegoś a powinienem się z tym czymś spotkać i ktoś mi to umożliwi, dowolnie na placu na chodniku w parku itd. Ale to, czyli wiersz pt "On modli się za nami, a resztę zrobimy sami" zapowiada się na parafialną chałę. Jeśli wyjć z czymś do ludzi to z czymś porządnym a nie wyleźć z kościoła na ulicę....
 • Myślimy, że jak będziemy nazywać się pokoleniem JPII i przez tydzień będziemy oglądali filmy o świętych w telewizji to z dnia na dzień staniemy się lepszymi ludźmi. Proste wiersze najlepeij trafiają do czytelnika. Jeszcze się ten wiersz nie pojawil, a już slyszy się glosy, że to chala. Trochę opamiętania. Ciekawe moi drodzy czy jeżeli na ulicy pojawi się wiersz Milosza, Galczyńskeigo, albo Morsztyna to ludzie prowadzący konsumpcyjny tryb życia chociaż zastanowią się nad jego treścią. Zamiast krytykować wiersze, które się jeszcze nie pojawily reagujmy na bazgranie po ścianach "Kamionka ch..."!! Nie jest to akcja wymyślona przez harcerzy z tego, co pzreczytalam, więc dlaczego to oni obrywają za czyjąś glupotę, arogancję i CIEMNOTĘ?
Reklama