UWAGA!

Wilk kontra Wróblewski

 
Elbląg, Wilk kontra Wróblewski
fot. Witold Sadowski

Jerzy Wilk - 37,25 proc. Witold Wróblewski - 31,01 proc. To kandydaci na urząd prezydenta Elbląga, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów. O tym, któremu z nich mieszkańcy powierzą władzę w mieście na koleje cztery lata, przekonamy się 30 listopada.

Jak poinformował nas Maciej Cichosz, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich w Elblągu, Miejska Komisja Wyborcza przyjęła protokoły ze wszystkich komisji obwodowych, wprowadziła dane do systemu i czeka na protokół zbiorczy. Jedno jest już pewne. Będzie druga tura wyborów prezydenckich, na co wskazywały już w nocy cząstkowe, nieoficjalne wyniki uzyskane z poszczególnych obwodów.
       - Pierwszą turę wyborów wygrał Jerzy Wilk (PiS), który uzyskał wynik 37,25 proc., a drugi był Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego popierany przez PO i PSL) - 31,01 proc. - informuje Maciej Cichosz. - Dalej kolejno: Edmund Szwed (KWW Obywatelski Elbląg) - 12,29 proc., Janusz Nowak (KW SLD-Lewica Razem) - 10,03 proc., Cezary Balbuza (KWW Elbląska Koalicja Obywatelska) - 3,77 proc., Robert Grabowski (KWW Elblążanie Razem) - 3,30 proc., Adrian Meger (KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) - 2,34 proc.
       Co do składu Rady Miejskiej: około południa będzie wiadomo, kto w niej zasiądzie, ale z danych nieoficjalnych, zbieranych w nocy z poszczególnych obwodów wynika, że główny układ sił się nie zmieni: prowadzi PiS przed Platformą Obywatelską, SLD i KWW Witolda Wróblewskiego. Dalej uplasował się Obywatelski Elbląg i EKO.
       Jeśli chodzi o wybory do sejmiku wojewódzkiego dyrektor Cichosz również radzi, by uzbroić się w cierpliwość. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych godzin.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama