UWAGA!

Winicjusz na znaczku

1 września Poczta Polska wprowadzi do obiegu sześć znaczków pocztowych z kadrami z filmu "Quo vadis" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Każdy będzie więc mógł wysłać list z podobizną Winicjusza, Ligii czy Ursusa. Koszt jednego znaczka wynosi 1 złoty.

W związku z długo oczekiwaną premierą hiperprodukcji polskiej kinematografii "Quo vadis" Poczta Polska postanowiła przyłączyć się do akcji promocyjnej w formie znaczków pocztowych, na których wykorzystano kadry z filmu.
     Na znaczkach widnieją podobizny głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza, w których wcielili się polscy aktorzy, między innymi Paweł Deląg, Franciszek Pieczka, Michał Bajor. Sceny filmowe przedstawiają: Ligię, Winicjusza i Petroniusza na tle architektury rzymskiej, śpiewającego Nerona, obok ucztującą kobietę, Piotra apostoła w katakumbach rzymskich podczas tajnych modłów chrześcijan, Nazariusza i scenę chrztu Chilona Chilonidesa, tegoż na tle pożaru Rzymu, Ligię przywiązaną do grzbietu tura oraz Ursusa po zwycięskim pojedynku z turem trzymającego w ramionach Ligię, w tle chrześcijanie na arenie amfiteatru, Piotra apostoła błogosławiącego Winicjuszowi i Ligii.
     - Znaczki wydrukowano techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43 x 31,25 mm w nakładzie po 1 mln 550 tys. sztuk każdej wartości - wyjaśnia Beata Szymańska, kierownik sekcji marketingu i sprzedaży Rejonowego Urzędu poczty w Elblągu. - Znaczki są kolorowe - żółte, czerwone, niebieskie, oliwkowe i czarne. Od 1 września będzie je można kupić we wszystkich urzędach pocztowych. W większości z nich będą dostępne zarówno pojedynczo jak również w formie bloczku sześcioznaczkowego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama