UWAGA!

Witacze powitają jesienią

 
Elbląg, Elbląg chce się promować, stąd pomysł na witacze i billboardy informujące o tym, co w mieście ciekawego się dzieje
Elbląg chce się promować, stąd pomysł na witacze i billboardy informujące o tym, co w mieście ciekawego się dzieje (fot. AD)

„Elbląg wita”, „Elbląg zaprasza”. Turystów, inwestorów i wszystkich zainteresowanych, z kraju i z zagranicy. W tym celu na „siódemce”, na S22, przy granicy z obwodem kaliningradzkim ustawione zostaną witacze oraz billboardy. Miasto ogłosiło przetarg na ich zaprojektowanie i wykonanie. Taka forma promocji ma być gotowa jesienią.

Elbląg jest mało widoczny na drodze, a to szczególnie ważne w momencie, gdy Polska otworzyła się na Wschód. Umowa o małym ruchu granicznym sprawiła, że do naszego kraju przyjeżdżają goście z Kaliningradu. Dobrze byłoby, gdyby wiedzieli o tym, co Elbląg może im zaproponować. Warto zachęcić też do wizyty w naszym mieście tych, którzy „siódemką” kierują się do Warszawy lub Gdańska. Miasto chce się promować dlatego ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie sześciu witaczy oraz czterech billboardów.
       - Firma, która wygra przetarg ma postawić dwa billboardy na obwodnicy Elbląga i dwa na wlotach przy granicy z obwodem kaliningradzkim – wyjaśnia Anna Kleina z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Wszystkie będą już wyklejane przez Departament Komunikacji Społecznej. Treść i grafika będą zmieniane w zależności od tego, co akurat będziemy chcieli komunikować. Raz będzie to impreza, np. Dni Elbląga, innym razem np. panorama miasta z informacją: „Elbląg zaprasza” itp. Oczywiście, nie ograniczamy się tylko do języka polskiego – dodaje Anna Kleina.
       Witacze mają być klasyczne: w postaci totemów 4m wysokości i 1 m szerokości. Mają pełnić funkcje informacyjną i wizerunkową. Pojawią się i te z napisami: „Elbląg wita”, „Elbląg żegna”. Również w wersji rosyjskiej na S22, od strony Braniewa.
       - Postawione będą też w następujących lokalizacjach: S7 od strony Warszawy i Gdańska, S22 od strony Malborka i Braniewa, DW 503 (Mazurska) i DW 504 (Królewiecka) – zapowiada Anna Kleina.
       Termin składania ofert przetargowych upływa 28 czerwca. Wykonawca będzie miał 90 dni od daty podpisania umowy na wykonanie zadania. Można się więc spodziewać nowych witaczy i billboardów promujących miasto pod koniec października br.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • zapraszamy, tylko w tym mieście legalnie zamieniamy kawalerki - klitki na 150 metrowe apartamenty w odnowionej kamienicy, wszystko legalnie. .. taki napisy na bilbordach proponuję, zachęcą niejednego cwaniaczka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  zapraszamy(2013-06-18)
 • Jak się jedzie 7 z Gdańska do Elbląga to za Nogatem jest tabliczka "Warmia i Mazury wita" czy coś w tym stylu. Dobrze byłoby ją przesunąć za Elbląg.
 • Jesienia? a kto jezdzi na turystyke jesienia???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  tytiti(2013-06-18)
 • Najpierw Aniu PiS musi posprzątać to co "wielki" grześ nabroił
 • A to Departament Komunikacji Społecznej potrafi dobrze wyklejać?
 • Nie bez kozery Gelert mówi w swoich przedwyborczych enuncjacjach o "witaczach", to ona stoi za tą durnotą mającą zawracać Ruskich z 7-ki do Elblaga. Proponuję żjeby te dwa banery ustawić wzdłuż 7-ki (po obu jej stronach) tak by zakryć widok na zapluśniałe, rozkopane miasto. a na banerach namalować wieżowce, centra handlowe, port lotniczy, port morski, szybką kolej, kasyno i najlepszy szpital.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Trele-g((wspak)morele(2013-06-19)
Reklama