UWAGA!

Witold Gintowt-Dziewałtowski bliżej PO

 
Elbląg, Poseł Gintowt-Dziewałtowski
Poseł Gintowt-Dziewałtowski (fot. AD)

W Warszawie odbyła się dziś (21 sierpnia) konferencja prasowa PO, na której Platforma zaprezentowała polityków SLD, mających startować z list PO w październikowych wyborach parlamentarnych. Jedną z głównych postaci wśród tych polityków był elbląski poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski.

Dziś w Warszawie odbywa się krajowa konwencja SLD, na której zaprezentowany ma zostać program wyborczy partii. Godzinę przed jej rozpoczęciem konferencję prasową zwołała Platforma Obywatelska (pokazywała ją m.in. stacja TVN 24). Pojawił się na niej elbląski poseł SLD obecnej kadencji – Witold Gintowt-Dziewałtowski.
       Na początku konferencji wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego PO Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że choć dziś w Warszawie odbywa się konwencja SLD, to „tu, na sali, gdzie odbywa się konferencja PO, są najbardziej kompetentni i najbardziej merytoryczni ludzie lewicy”. Obok niej stanęli m.in. Witold Gintowt-Dziewałtowski, eurodeputowany Dariusz Rosati i były eurodeputowany z ramienia Socjaldemokracji Polskiej Józef Pinior. Wszyscy oni poparli Platformę przed wyborami parlamentarnymi.
       Na konferencji obecny był również Bartosz Arłukowicz, były poseł SLD, który startuje teraz z listy PO w Szczecinie. – Stoją przed państwem ludzie, którzy politykę traktują w sposób poważny i odpowiedzialny, którzy rozumieją społeczne wyzwania państwa – mówił Arłukowicz. – Stajemy dzisiaj w jednym szeregu z Platformą Obywatelską, dlatego, że chcemy uprawiać politykę w sposób odpowiedzialny, chcemy rozmawiać o ważnych problemach społecznych państwa i chcemy te problemy rozwiązywać. Mamy odwagę podejmować trudne tematy. Chcemy działać z ludźmi, którzy wiedzą, jak naprawiać państwo i wiedzą, jak budować państwo dużej wrażliwości społecznej.
       Dodał, że trudno mówić o wrażliwości lewicowej SLD, skoro ugrupowanie opuszczają środowiska lewicowe i samorządowcy o poglądach lewicowych, a z list Sojuszu nie startują ludzie utożsamiani z lewicą.
      
       Platforma wzmacnia lewe skrzydło, a lewica?
      
Platforma chce zapewne w ten sposób wzmocnić frakcję lewicową we własnych szeregach, a organizując tę konferencję akurat dzisiaj, pewnie też trochę „przykryć” konwencję wyborczą SLD.
       Witold Gintowt-Dziewałtowski nie znalazł się na liście wyborczej SLD. Jak określił przyczyny tego podczas dzisiejszej konferencji Bartosz Arłukowicz – „w SLD poważna debata została zdewastowana przez politykę personalnych manipulacji i gier”. Sprawa elbląskiego posła stała się głośna w kraju, pisała o tym m.in. Janina Paradowska w ostatnim numerze „Polityki”:
       „SLD właśnie zamknął swoje listy do Sejmu. Ich kształt jest pełnym zwycięstwem przewodniczącego i wiernego mu aparatu. [...] nie ma [na listach – red.] jednego z najlepszych posłów wielu kadencji Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, nie ma Anity Błochowiak, która całymi latami bardzo dobrze pracowała w komisji finansów publicznych... [Janina Paradowska, „Przystawki i odstawki”, „Polityka” nr 34/2011, s. 19.]
      
       Poseł w pociągu
      
Udało mi się dodzwonić do posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, gdy po konferencji wracał pociągiem z Warszawy do Elbląga. Poseł powiedział, że na konferencji politycy SLD, w tym i on, zostali zaprezentowani jako ewentualni kandydaci na miejsca na listach Platformy Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. Wciąż jest członkiem SLD. Na dłuższą rozmowę wstępnie umówiliśmy się na jutro (poniedziałek).
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • juz szuka schronienia bo wie ze w e-gu juz nie ma zadnych szans to jak szczur ucieka za dobrym stołkiem starczy juz tegodobrego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znudzony tym kłamstwem(2011-08-21)
 • o matko!!!witold, nie rób tegio, MUSISZ???! mogłbyś pozostać ikoną stabilności poglądów. .. a tak, przyjdzie sie na całe tą naszą dotąd jednomyślność wyrzygać- płakać mi się chce; u mnie krecha
 • Jeżeli szefem organizacji w naszym terenie jest Pan, który (jak mówią wiewiórki) dorobił się na spekulacji gruntami, a tym samym podeptał idee które nosi na ustach, to się Panu Dziewiałtowskiemu nie dziwię.
 • HYYYMMM ktos zapomina z znaczeniu slowa HONOR, Wyjscie z twarza ???? Woli dalej Brnac dla 13 srebrnikow i sie pograzac !
 • przez 10 lat rzadzenia Elblagu zniszczyl a teraz rujnuje kraj - tacy ludzie upodlaja ten narod
 • ŻAŁOSNE. .. Szkoda słów. .. PO weźmie wszystko co. .. nie ma gdzie się odnaleźć bo już straciło autorytet :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lewy###(2011-08-21)
 • padł jprzedostatni z autorytetów. .. zostało zaufać sobie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  auuuuu....(2011-08-21)
 • POrażka!!!!to się nazywa brak honoru, ale jeżeli wystartuje do Senatu to też sygnał, że PO nie popiera swojego kandydata Pana Wcisły:)))))wniosek jest jeden nie głosować na żadnego !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POrazka(2011-08-21)
 • porażka to jest napieralski, który traktuje wyborców jak idiotów!
 • Nosił wilk razy kilka poniesli i wilka, jak kuba bogu tak bóg kubie no i masz babo placek, teraz PO bedzie się męczyć z facetem który uważa się za specjalistę od samorządu terytorialnego, a ja chcę zapytać czy ten pan wie ile jest miast na prawach powiatu w w-m ? PO pozostaje bez mojego głosu, wracam do wyborców SLD!
 • Nie chcieli go w SLD, to przyleciał do Platformy. Dziewałtowski to farbowany lis i komunistyczny beton a PO na tym duuuuużo straci w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elikado(2011-08-21)
 • pan Gintowt (pan z małej z braku szacunku. .. ) Jest książkowym przykładem człowieka który zrobi wszystko aby tylko być przy korycie. W wywiadach mówi że młodzi ludzie są mało ideowi bo nie liczy się dla nich z jakiej parti aby być u góry. A sam zachowuje się gorzej. .. niby ma poglądy itd, tyle lat i wogole, a liczy się dla niego tylko wysokie miejsce na liście. Z SLD nie chciał jakoś startować do senatu a niby taki idealista; ); ) z PO już jest senat ok, w sumie to jemu pasuje bo pensja podobna haha. Żal poprostu. ..
Reklama