UWAGA!

Witold Strzelec opuszcza Radę Miejską

 Elbląg, Witold Strzelec opuszcza Radę Miejską
fot. Anna Dembińska

Na zaprezentowanych we wtorek przez PO listach kandydatów na radnych zabrakło Witolda Strzelca. Radny obecnej kadencji jednak deklaruje start w wyborach, tylko że do sejmiku wojewódzkiego. Swoją decyzję motywuje chęcią wsparcia nowego prezydenta Elbląga w wypracowaniu decyzji i pieniędzy regionalnych dla miasta. Radnych do sejmiku wojewódzkiego wybiorą elblążanie w tym samym głosowaniu co radnych miejskich.

W momencie wyboru do Rady Miejskiej w 2006r. Strzelec miał 31 lat i był najmłodszym radnym w Elblągu. Odchodzący ze stanowiska Prezydent Słonina zapamięta z pewnością ostre polemiki z radnym na temat braku promocji miasta oraz legendarne już spory o zasadność postawienia słupków na elbląskiej starówce. W drugiej połowie kadencji Witold Strzelec został specjalistą Platformy od recenzowania miejskiego budżetu i kontroli finansów Elbląga. Skutecznie występował przeciwko próbom sprzedaży EPEC przez Prezydenta Słoninę i zadawał mu w tej kwestii niewygodne pytania. To dzięki dociekliwości Strzelca na posiedzeniu Komisji Infrastruktury ujawniono niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej przez miasto pod koniec tego roku. Sprawę wyjaśniał Prezydent na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Elblągu. W ostatnich tygodniach radny Platformy udowodnił przekłamania w komunikatach wydawanych przez Rzeczniczkę Prezydenta mówiące o braku możliwości prowadzenia inwestycji w Parku Modrzewie - zaprezentowana przez Strzelca opinia Konserwatora Zabytków ostatecznie zakończyła medialną potyczkę na oświadczenia, przedstawiciele Urzędu Miejskiego musieli uznać rację radnego Platformy.
       Powody rezygnacji z dalszej pracy w Radzie Miejskiej wyjaśnia Witold Strzelec:
       - Kończąca się kadencja była dla mnie solidną lekcją pokory, ale też politycznego doświadczenia. Jako młody człowiek wchodzący do Rady Miejskiej, może trochę naiwnie, wierzyłem, że osoby piastujące wysokie stanowiska jak Prezydent Elbląga pracują w nowoczesnym, biznesowym stylu. Przez kilka lat byłem dyrektorem oddziału banku, gdzie ważne są terminowość realizacji zadań, merytoryczne przygotowanie każdego projektu i zaufanie do partnerów. Zasady te ni jak mają się do tego co na zapleczu Rady Miejskiej wyprawiali ludzie Prezydenta Słoniny. Pominę „dworskie gierki”, ale podrzucanie uchwał-niedoróbek na ostatnią chwilę, jakieś szybkie narady kilka minut przed sesją i zmiany wypracowanych w komisjach decyzji to wszystko składa się na dosyć fatalny obraz stylu ekipy Prezydenta. Teraz sytuacja ulega dużej zmianie. Wierzę, że Prezydentem będzie Grzegorz Nowaczyk, a stabilną większość w Radzie uzyska Platforma Obywatelska. Jestem przekonany, że nie będzie w niej już miejsca na wskazywanie absurdów i błędów urzędniczych, czy też, czasami płytkich, potyczek z rzeczniczką lub urzędnikami. Moim celem jest natomiast jest zbudowanie merytorycznej przewagę dla Elbląga na poziomie wojewódzkim. Nasze miasto potrzebuje w sejmiku wojewódzkim monitoringu finansowania jakie idzie na poszczególne miasta w Regionie ale jeszcze bardziej potrzebujemy dobrego lobbowania za kolejnymi pieniędzy dla Elbląga – cały czas przecież mojego rodzinnego miasta. Mieszkam na Osiedlu na Stoku, tutaj prowadzę działalność gospodarczą, nie wyprowadziłem się i nie wymeldowałem z Elbląga. I właśnie taką pozycję jako radny sejmiku chcę zbudować – solidne wsparcie dla nowego Prezydenta, bo w województwie trzeba skutecznie walczyć o sprawy Elbląga.
       Na koniec już bardziej w formie anegdoty: słupki na Starówce, i tak w końcu ktoś mądry zdemontuje – dodaje z uśmiechem Witold Strzelec.
      
Platforma Obywatelska Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • faktycznie w Urzędzie Miasta Elbląg, żeby cokolwiek się dowiedzieć o pewnych inwestycjach to otrzymałam informację od urzędnika, że mam podejść do pracowników tej inwestycji i się dowiedzieć co to jest za budowa dziękuję za taką informacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-10-07)
 • czyżby kolejny kandydat na "członka rady:" zwanego później popularnie na elbląskich "salunach" marszałkiem?
 • biedny Strzelec tam juz nie bedzie lansu przed kamerami. Kto o tobie bedzie pamietał
 • Kibice Olimpii będą o nim pamiętać! To jest gość, który walczył o stypendia dla naszych piłkarzy i chce budowy stadionu! Życzymy powodzenia!
 • W ostatnich tygodniach radny Platformy udowodnił przekłamania w komunikatach wydawanych przez Rzeczniczkę Prezydenta mówiące o braku możliwości prowadzenia inwestycji w Parku Modrzewie - zaprezentowana przez Strzelca opinia Konserwatora Zabytków ostatecznie zakończyła medialną potyczkę na oświadczenia, przedstawiciele Urzędu Miejskiego musieli uznać rację radnego Platformy. - kiedy UM przyznał mu rację bo jakos nigdzie tego nie przeczytałem. Czy pan Strzelec udowodnił przez to swoja głupote by zniszczyc park i zbudowac aquapark. Szaleniec ten strzelec zle wychowany gbur a nie porządny samorządowiec!!!
 • Moglby sobie darowac te kandydatury i tak jest jednym z najbogatszych w tym miescie i jeszcze mu malo!
 • Po pierwsze to portEl powinien zmienić nazwę na czas wyborów na portPO, a po drugie widać jak PO dba o "swoich" Strzelec zaczął dobrze zarabiać będąc członkiem PO, podobno i etacik dobry dzięki partii otrzymał. Tak to PełO dba o wszystkich - wszystkich swoich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2010-10-07)
 • Te przetasowania w PO są żałosne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  =======(2010-10-07)
 • Platformo Obywatelska! Krążą plotki, że chcecie zlikwidować niedochodowe oddziały (czyżby przygotowanie do prywatyzacji?) w Szpitalu Wojewódzkim, w tym pediatryczne (na konkurencyjnym forum przeczytałem). Chciałbym poznać oficjalne stanowisko. Nie mówcie, że tworzy się Centrum Pediatryczne w wiecznie zadłużonym szpitalu przy Żeromskiego, bo to atrapa bez zaplecza diagnostycznego (słyszałem, że laboratorium nie mają), w sypiącej się ruderze. Poza tym jak sobie obliczam, po takich ruchach liczba łóżek dziecięcych w mieście zmniejszy się o co najmniej połowę.
 • tacy powinni byc wszyscy radni, a za te slupki to duze brawo.
 • a kiedy w Elblągu powstanie pogotowie dentystyczne całodobowe o tym nikt nie mówi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-10-07)
 • A kiedyś Witek był piłkarzem ręcznym. .. .ach te stare dobre czasy. Witek pozdrawiam
Reklama