UWAGA!

Wizyta gospodarska Nad Jarem

 Elbląg, Prezydent Jerzy Wilk spotkał sie dziś z mieszkańcami os. Nad Jarem, Kamionka i Bielany
Prezydent Jerzy Wilk spotkał sie dziś z mieszkańcami os. Nad Jarem, Kamionka i Bielany (fot. WS)

Fatalny stan chodnika przy ul. Częstochowskiej, zbyt krótka sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego i Ogólnej, zakorkowana ul. Brzechwy. Mieszkańcy osiedla Nad Jarem, a także okolicznych ulic mają wiele problemów, z którymi zwrócili się do prezydenta Elbląga. - Ta kadencja jest krótka, ale mam plany na przyszłość, dlatego spotykam się z wami, byście w najbliższych wyborach oddali swój głos na dobrego gospodarza – nie ukrywał Jerzy Wilk. Zobacz zdjęcia ze spotkania.

Prezydent Wilk konsekwentnie kontynuuje swoje tournee po dzielnicach Elbląga. Spotyka się z mieszkańcami, by wysłuchać ich problemów i szukać satysfakcjonujących obie strony rozwiązań.
       - Zależy mi na takich otwartych rozmowach, które mogą odbywać się poza urzędowymi gabinetami, dając większą swobodę dyskusji i szerszy udział elblążan – podkreśla Jerzy Wilk, ale i nie ukrywa, że w ten sposób chce walczyć o głosy wyborców.
       Dziś (21 lutego) spotkał się z mieszkańcami osiedli Nad Jarem, Kamionka i Bielany. Z czym zwrócili się do prezydenta miasta?
       - Chodnik przy ul. Częstochowskiej jest w opłakanym stanie, a tam chodzą matki z dziećmi do przedszkola, może dojść do tragedii – alarmował jeden z mieszkańców obecny na dzisiejszym spotkaniu.
       Prezydent zapewnił, że jeszcze w tym roku ruszą prace modernizacyjnej na tej ulicy: - Zostały one wpisane do miejskiego budżetu, pochłoną ponad 3 mln zł, ale i chodnik będzie. Za dwa, góra trzy lata w tym rejonie powinno być lepiej.
       Mieszkańcy osiedla Nad Jarem z kolei chcieli wiedzieć, co z zagospodarowaniem terenów miejskich w ich sąsiedztwie. Jerzy Wilk zapowiedział, że są już zapewnione pieniądze unijne w kwocie 150 mln zł (co prawda, do podziału z pięcioma gminami), ale wystarczą na konieczne inwestycje.
       Mieszkaniec ul. Leśmiana skarżył się na pędzące w pobliżu jego bloku samochody: - Od Ogólnej do Niepodległości pędzą nawet 80. na godzinę! - grzmiał. - Uważam, ze powinny być trzy spowalniacze na jezdni.
       Zakrzyczeli go inni mieszkańcy, a prezes spółdzielni mieszkaniowej Nad Jarem zapowiedziała, że będzie spowalniacz, ale jeden – ten, który został zdemontowany na czas trwania pobliskiej budowy.
       Mieszkańcy chcą też ławeczek, śmietników itp.
       - Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Ogólnej i Broniewskiego działa zbyt krótko – zabrał głos niewidomy mężczyzna. - W sobotę nawet już o godz. 14. Ja nie mam szans przejść przez ulicę.
       - Spróbujemy to załatwić – odpowiedział Jerzy Wilk.
       Były też pytania ogólnomiejskie, m.in. tradycyjnie już, o przyszłość Straży Miejskiej. I po raz kolejny prezydent odpowiedział, że to nie on może podjąć decyzję o likwidacji tej formacji, a Rada Miejska (choć w kampanii wyborczej był bardziej stanowczy). Póki co jednak, opinie policjantów są negatywne, straż zmienia swoje oblicze, ewoluuje w kierunku służby dbającej o porządek, a nie czerpiącej korzyści z wlepiania mandatów.
       - W kwietniu lub w czerwcu złożę wniosek w sprawie Straży Miejskiej do Rady – zapowiedział prezydent Elbląga. - Jaka będzie jej decyzja, nie wiem. Wiem na pewno, że tę formację trzeba przeorganizować.
       Na sali ośrodka kultury przy ul. Tuwima obecni byli także miejscy urzędnicy, którzy notowali sugestie mieszkańców, bo jak zapowiedział prezydent, wszystkie pytania doczekają się odpowiedzi.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bardzo dobrze Panie Prezydencie że zaczyna Pan iść do Ludzi. Proszę częściej się spotykać z mieszkańcami Miasta, więcej z nimi dyskutować o potrzebach i rzeczach istotnych, w drugiej kolejności o rzeczach mniej ważnych, ale Proszę być i słuchać co mają do powiedzenia, może jak coś Pan zrobi, ludzie to docenią i będzie jakiś plusik w kolejnych wyborach. ..
 • Za 8 miesięcy zapomnimy o Wilku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  20
  NowaPrawica(2014-02-21)
 • najlepszy jest gosc ktory stylu non stop nagrywa telefonem komorkowym. .. .. na kazdym zdjeciu; 0
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  3
  BEROLEK(2014-02-21)
 • Hipokryta!!!!!
 • Te spotkania to zwykła kampania wyborcza - obiecanki cacanki, trochę paplanini. Jak za PRLU - Pytam: pomożecie? A jaka powinna być odpowiedź?!
 • Najlepsze są odpowiedzi prezia na problemy typu dziurawy chodnik, brak placu zabaw itp. Kurna olek! Przecież o wszystko ma dbać władza miasta a nie plebiscyty typu " budżet obywatelski" ! Prezio teraz świeci oczami i kombinuje a w czasie kampanii wyborczej wyraźnie obiecał, że jak zostanie prezydentem to zlikwiduje straż miejską! I co z tego wyszło? Nic! Był tyle lat radnym i nie znał stanu finansów miasta? Kłamie? Oj, wiele jest niedomówień i niespełnionych obietnic. ..
 • Pan Mariusz L. wszystko nagrywał także uważaj Wilku na to co obiecałeś!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  7
  powiec(2014-02-21)
 • Mariusz L. sprawił sobie nawet nową kamerkę :) Po co? Może odpowie :)
 • To jakaś masakra aby prezydent miasta zajmował się chodnikiem i takimi usterkami !!! To nie ma ludzi na niższym stanowisku od takich pierdół ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  STARYDINO(2014-02-21)
 • MariuszLewandowski-Fc Uwaga ważna informacja - kamera służy do nagrywanie obrazu i dźwięku. .. .Jeszcze jakieś pytania. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  15
  MariuszLewandowski-Fc(2014-02-21)
 • Po co są te spotkania? Po fotorelacji widać, że więcej jak połowa tzw. mieszkańców to działacze PiS, radni, etatowi pracownicy UM, nawet Policja. Żenujące.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  11
  coralGOL(2014-02-21)
 • a liczyłem na inteligentną odpowiedź. ..
Reklama