UWAGA!

Wjazdu na Mierzeję strzegła policja, wojsko, dron i śmigłowiec

 Elbląg, arch. KPP w Nowym Dworze Gdańsku
arch. KPP w Nowym Dworze Gdańsku

Siedemdziesięciu policjantów, szesnastu żołnierzy wojsk obrony terytorialnej, dron oraz śmigłowiec to siły i środki, jakich w pierwszy weekend kwietnia użyto, by zapobiec wjazdowi na Mierzeję Wiślaną "niedzielnych turystów". Kierowcy byli pouczani i zawracani, były także mandaty. 

Policjanci w pierwszy weekend kwietnia kontrolowali kierowców wjeżdżających na Mierzeję Wiślaną. 

- Nie mogę stwierdzić, że wśród próbujących wjechać na Mierzeję samochodów zaobserwowaliśmy przewagę rejestracji z jakiegoś konkretnego regionu. Przewijały się rejestracje z całej Polski. Muszę przyznać, że ruch samochodów w porównaniu z ubiegłym weekendem był nieco mniejszy. Cieszy nas, że ludzie posłuchali apelu: zostań w domu - mówi młodsza aspirant Joanna Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. 

Podkreśla, że policjanci bardzo szczegółowo wypytywali kierowców o cel podróży.

- Większość z kierowców była informowana o wprowadzeniu nowych obostrzeń i kazaliśmy im zawracać. Niestety nie wszystkie osoby stosowały się do poleceń policjantów. W ciągu dwóch dni nałożyliśmy na kierowców siedem mandatów za załamanie zakazu przemieszczania się bez ważnego celu. Zatrzymano także 30 -latka z województwa kujawsko - pomorskiego, który posiadał narkotyki - mówi Joanna Słowik. 

Drogi na Mierzeję Wiślaną nadal są patrolowane przez policję i służby. Wzmożone kontrole odbędą się także podczas wielkanocnego weekendu. 

W poniedziałek (6 kwietnia) burmistrz Krzysztof Swat poinformował, że na razie na terenie Krynicy Morskiej nie ma stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem.

- Bardzo się cieszymy, że mimo iż ten niebezpieczny wirus krąży w naszym kraju na dzień dzisiejszy nie dotarł do Krynicy Morskiej. Obecnie Krynica Morska jest wolna od koronawirusa. Bądźmy ostrożni stosując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa aby tak pozostało jak najdłużej - czytamy w nim między innymi. 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama