UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wkroczyliśmy w świat nowoczesnej telewizji

 
Elbląg, Wkroczyliśmy w świat nowoczesnej telewizji
fot. nadesłana

W 31 gminach województwa warmińsko-mazurskiego można już odbierać sygnał telewizji cyfrowej. Punktualnie o godz. 5 wyłączeniem telewizyjnego nadajnika starego typu w Kisielicach na styku województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko- pomorskiego, rozpoczął się proces cyfryzacji w tej części Polski.

Nadajniki przełączyli wspólnie wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski i wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes.
      
       Po włączeniu nadajnika cyfrowego w Kisielicach koło Iławy, nowy sygnał odbierają mieszkańcy 31 gmin w zachodniej części Warmii i Mazur: od Nowego Miasta Lubawskiego, poprzez Działdowo, Iławę, Elbląg, Pasłęk, Miłomłyn, Morąg, po Ostródę.
       – To bardzo ważna chwila dla naszego województwa, ponieważ wchodzimy wreszcie w świat cyfrowy, który daje nowe możliwości technologiczne , nie tylko lepszego odbioru telewizji. Kolejne etapy przełączania telewizji analogowej na cyfrową jeszcze przed nami, dlatego wciąż przed nami ważne wyzwanie, czyli edukowanie i informowanie mieszkańców naszego regionu o cyfryzacji, by nikt nie poczuł się wykluczony – powiedział wojewoda Marian Podziewski.
      
       Po włączeniu sygnału cyfrowego wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski spotkał się z panem Józefem Zdunkiem, 84-letnim emerytem z Iławy, któremu przekazał dekoder do odbioru telewizji cyfrowej. Pan Józef prezent przyjął z radością, ponieważ taki zakup przekraczał jego możliwości finansowe. Dzięki dekoderowi będzie mógł odbierać teraz więcej programów i jak powiedział: pojawi się pewnie także więcej sąsiadów.
      
       Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder. W nowych telewizorach jest on już wbudowany, a do starszych trzeba dokupić specjalną przystawkę. Widzowie, którzy nie posiadają właściwego sprzętu będą mieli problem z odbiorem programów telewizyjnych. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy korzystają z anten naziemnych. Natomiast żadnych problemów nie powinni mieć korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub kablówki.
       Mimo przełączenia nadajnika w Kisielicach na nadawanie cyfrowe, do widzów może jeszcze docierać sygnał analogowy. Przechodzenie na nadawanie cyfrowe odbywa się bowiem stopniowo.
      
       Dla wszystkich, którzy - w związku z przejściem z telewizji analogowej na cyfrową - mają pytania i wątpliwości uruchomiono bezpłatną infolinię. Pod numerem 800 007 788 można się dowiedzieć wszystkiego, co każdy z nas powinien wiedzieć o odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej.
       Kolejne wyłączenie analogowych nadajników telewizyjnych planowane jest w marcu w Elblągu, w Olsztynie w czerwcu, a w Giżycku w lipcu 2013 roku.
       Od 7 listopada już ponad 4 miliony Polaków odbiera telewizję cyfrową.
       Cały proces przechodzenia na odbiór telewizji cyfrowej na terenie Polski ma się zakończyć do końca lipca przyszłego roku.
      
       Etap I: 28 listopada 2012r. wyłączenie sygnału analogowego w województwie warmińsko-mazurskim
       Obszar objęty wyłączeniami 28 listopada: 31 gmin województwa warmińsko-mazurskiego;
       1) 12 gmin (9% mieszkańców województwa ) - powiat iławski (miasta: Iława, Lubawa; gminy: Iława, Kisielice, Lubawa, Susz, Zalewo), powiat nowomiejski (miasto Nowe Miasto Lubawskie; gminy: Biskupiec, Grodziczno, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie) – po 28 listopada możliwy wyłącznie odbiór sygnału cyfrowego
       2) 19 gmin (20% mieszkańców województwa)- gminy powiatu elbląskiego (miasto Elbląg; gminy: Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Pasłęk, Rychliki, Tolkmicko), ostródzkiego (miasto Ostróda; gminy: Łukta, Małdyty, Miłomłyn, Morąg, Ostróda), braniewskiego (gmina Frombork), działdowskiego (gminy: Lidzbark, Płośnica, Rybno), korzystające z nadajników objętych wyłączeniami w dniu 28 listopada br. - gminy te jednak mogą zachować możliwość odbioru naziemnej telewizji analogowej z innych nadajników, które zgodnie z przyjętym harmonogramem, będą podlegać wyłączeniom w późniejszych etapach.
      
       Kolejne etapy wyłączenia naziemnej telewizji analogowej w województwie warmińsko-mazurskim, nie później niż do :
       19 marca 2013 - Elbląg
       17 czerwca 2013 - Olsztyn
       23 lipca 2013 - Giżycko
      
Rzecznik prasowy Wojewody, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo Marian!
 • A czemu nie ma cyfrowego radia ???
 • 28 listopad wyłączenie: 9 gmin (20% mieszkańców województwa)- gminy powiatu elbląskiego (miasto Elbląg; gminy: Elbląg, Godkowo, Gronowo. .. Kolejne etapy wyłączenia naziemnej telewizji analogowej w województwie warmińsko-mazurskim, nie później niż do : 19 marca 2013 - Elbląg 17 czerwca 2013 - Olsztyn 23 lipca 2013 - Giżycko Czyli miasto Elblag kiedy?
 • Podzewski powinien przełączać włacznik swiatla dyspozytorom karetek, bo ten czlowiek nie wie co to myslenie i nie umie przewidywac konsekwencji swoich czynow. Chociaz nawet taka robota jak wlaczanie swiatla przeciazy pewnie jego móżdżek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_83162(2012-11-28)
 • Podzewski powinien przełączać włacznik swiatla dyspozytorom karetek, bo ten czlowiek nie wie co to myslenie i nie umie przewidywac konsekwencji swoich czynow. Chociaz nawet taka robota jak wlaczanie swiatla przeciazy pewnie jego móżdżek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_83162(2012-11-28)
 • Cyfrowe pogotowie niech włączy mądrala, jeszcze przyjdzie czas że wyleci i nikt po nim płakać nie będzie. WON OD KORYTA.
 • Czyli w Elblągu już nie ma 2 kanałów TVP 1 oraz TVP3 czyli info a kiedy reszta to nie wiem bo z tego artykółu i tak nic nie wiadomo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  analogowiec(2012-11-28)
 • No tak aż nas za przeproszeniem cztery litery bolą od siedzenia i oglądania. Wczoraj kupiłem tuner cyfrowej telewizji naziemnej HD-302.Zacząłem od instalowania wg instrukcji obsługi, a tu NIC. Ustawiłem antenę w kierunku Warszawy, bo była w kierunku Gdańska, i też NIC. Infolinia pół nocy zajęta i gdzie szukać POMOCY. Dać monterowi w łapę 100 i ci ustawi. Bez półlitra nic. POMOCY
Reklama