UWAGA!

Wkurzone za Warszawę

 
Elbląg, Policjanci legitymowali osoby zgromadzone o godz. 17 przed Piekarczykiem,
Policjanci legitymowali osoby zgromadzone o godz. 17 przed Piekarczykiem, fot. Anna Dembińska

Na niedzielę (22.11) Elbląski Strajk Kobiet zapowiadał protest w naszym mieście - pod hasłem Wkurzone za Warszawę. Jednak najliczniejszą grupą, która się na nim stawiła, byli policjanci. Legitymowali osoby, które gromadziły się przed Bramą Targową. Zdjęcia.

„Przed nami kolejny spacer. Dosyć siedzenia w domu. Czas działać i ... rozprostować kończyny. Ruszamy w niedzielę o godz. 17" - na to zaproszenie zamieszczone na profilu społecznościowym Elbląskiego Strajku Kobiet odpowiedziało jednak niewielu mieszkańców. Przed Bramą Targową zgromadziło się około 30 osób, większość z nich została  natychmiast wylegitymowana przez policjantów.

- Jeżeli naprawdę ktoś chce, żeby były zmiany, to powinien tu być - bo z domu się tego nie zrobi. Musimy pokazać, że wychodzimy solidarnie. O Elblągu nie będę mówić... widać co się dzieje. To jest pisowskie miasto. Hejt jest okrutny, jedna osoba będzie podana do sądu – mówi Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet.

W rocznicę uzyskania w Polsce przez kobiety praw wyborczych planowane jest kolejne wydarzenie.

- Dziś nie planujemy marszu, ponieważ mamy niespodziankę na sobotę - na 102. rocznicę praw wyborczych kobiet. 11 listopada to jest święto kiboli i nazistów, ewentualnie pisowców. Ustaliłyśmy w OSK, że naszym świętem będzie zawsze 28 listopada: Dzień Niepodległej Polki – wyjaśnia Izabela Daciuk.

Uczestnicy niedzielnego protestu przeszli spokojnie (w asyście policjantów) ulicą Stary Rynek, Wigilijną, Wodną, wrócili przed Bramę Targową, gdzie odśpiewali Rotę.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama