UWAGA!

Władza chce informować

 Elbląg, Fragment okładki pierwszego wydania Biuletynu
Fragment okładki pierwszego wydania Biuletynu

Władze miasta rozpoczęły wydawanie Biuletynu Informacyjnego. Co miesiąc w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy ma docierać do mieszkańców, jest też wersja elektroniczna do pobrania ze strony internetowej miasta. Ile to będzie kosztować?

Pierwszy numer Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego pod tytułem „Elbląg.eu” z oznaczeniem „styczeń 2021” trafił do dystrybucji w ubiegłym tygodniu. My znaleźliśmy go w jednym ze sklepów sieci „Społem”. Ma 16 stron, zawiera informacje przygotowywane przez biuro prasowe Urzędu Miejskiego, wśród nich m.in. wywiad z prezydentem Witoldem Wróblewskim, informacje o laureatach Nagród Prezydenta, przyjętym budżecie miasta na 2021 rok, rewitalizacji parku Dolinka, rozbudowie szpitala, elbląskim porcie, zmianach w komunikacji miejskiej czy punktach szczepień przeciw COVID-19 w Elblągu. O wszystkich tych kwestiach można było przeczytać wcześniej w elbląskich mediach. Dlaczego zatem władze miasta zdecydowały o uruchomieniu swojego własnego wydawnictwa?

- Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym prezydent jest zobligowany do informowania mieszkańców o swojej działalności. Dzieje się to między innymi za sprawą Biuletynu Informacji Publicznej, który ukazuje się w wersji elektronicznej. Z wypowiedzi mieszkańców – głównie osób starszych, wynika jednak, że wielu z nich nie ma dostępu do tych informacji. Mając to na uwadze, w porozumieniu z radnymi koalicyjnymi, podjęta została decyzja o wydawaniu w wersji papierowej Biuletynu Informacyjnego, w którym umieszczane będą informacje dotyczące prezydenta jako organu wykonawczego, jak i organu uchwałodawczego czyli Rady Miejskiej – tłumaczy Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Papierowe wydanie Biuletynu informacyjnego dostępne jest w Urzędzie Miejskim, instytucjach miejskich, niektórych sklepach spożywczych, w spółdzielniach mieszkaniowych. Wydanie można również pobrać w wersji pdf ze strony miasta.

Władze miasta planują wydawania biuletynu raz w miesiącu. Nakład pierwszego wydania to 10 tysięcy egzemplarzy. Jego druk kosztował 6759 złotych brutto.

To kolejna próba wydania papierowego Biuletynu Miejskiego. Poprzedni ukazywał się za czasów prezydentury Grzegorza Nowaczyka i Jerzego Wilka, był wydawany na papierze lepszej jakości co kilka miesięcy, a jedno wydanie kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych i było dystrybuowane do skrzynek pocztowych mieszkańców.


      

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na autoreklamę to jakoś kasę mają. Ech. .. .
 • RobertKoliński No tak, jak się nie ma realnych sukcesów, to pozostaje iść w propagandę - skoro ludzie wyrzucają z okien reklamówki z piniondzem, to może i to ktoś kupi; A skoro już o sukcesach mowa, to czy wiadomo natenczas co się stało z tajemniczą kwotą 160 tys. złotych, za które włodarz Wróblewski Witold wraz z b. radną Kosecką Marią planują uszczęśliwić mieszkańców kolejną nacjo-statują w naszem grodzie, jakby nie było w czasach pandemii i kryzysu pilniejszych potrzeb? Bo nie wiem czy mam robić nowe memy w temacie kumoterstwa, zmowy i kolesiostwa elit wyprowadzających poza wszelką kontrolą publiczną i konkursem środki publiczne na swoje tajemnicze i podejrzane, prywatne pomnikobudowy w promocyjno-wyborczych celach, z czego od miesięcy nie potrafią wytłumaczyć się mieszkańcom. [Ciekawostka taka naukowo-literacka - pytałem radnych różnych klubów, pytałem prasy, pytałem w mieście, pytałem nawet w sutannowem środowisku i w dalszem ciągu mam z tym tematem akcję, jak z Kubusia Puchatka: Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było. The more he looked inside the more Piglet wasn't there. (ang. )] #CudaWianki [publiczna prywata - czy autobus nr 21 już jeździ przez Kamionkę, jak stara 7., iż jeszcze nie widziałem, czy w dalszym ciągu ZKM zaniedbuje mieszkańców dużej dzielnicy w mieście?] 💜⚡🚩 Hashtagi: #samorzad, #marnotrawstwo, #pomnikoMania, #uklady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  14
  RobertKoliński(2021-01-26)
 • Kolejny powód do referendum. To absurd żeby oszczędzając na mieszkańcach gdzie tylko się da (komunikacja miejska się kłania, brak odśnieżania, kasacja wszystkich imprez itd. )wydawać jeszcze kasę na propagandowe gazetki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  Upadły Harley(2021-01-26)
 • 30 tysięcy brutto miesięcznie przeznaczono na wiceprezydenta Nissana. Biedak ma się do końca roku dowiedzieć czym będzie się zajmował. .. W końcu. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  siesta777(2021-01-26)
 • RobertKoliński A skoro już dręczę komentarzem nasze władze umiłowane, publiczne, to zapytam jeszcze o jedną rzecz - czy naprawdę to jest konieczne i nie można taniej?; "Blisko 3,5 mln złotych. Tyle rocznie kosztują wynagrodzenia dla katechetów prowadzących lekcje religii w elbląskich szkołach. Płacimy za nie wszyscy, to pieniądze z budżetu Elbląga. Kosztem lekcji religii w elbląskich szkołach zainteresowała się grupa "Świecka szkoła Pomorze". Pytanie w tej sprawie wysłała do elbląskiego Ratusza w grudniu, odpowiedź zaprezentowała teraz na swoim profilu na Facebooku. Dowiadujemy się z niej, że w roku szkolnym 2019/2020 w elbląskich szkołach odbyło się 38 tys. 459,5 godzin lekcyjnych religii za które miasto zapłaciło 3 mln 296 tys. 158,70 zł. (łącznie z placówkami niesamorządowymi dotowanymi przez miasto Elbląg jest to - 3 476 914 zł). Elbląg nie jest jedynym samorządem zapytanym o koszty organizowania lekcji religii. Grupa "Świecka szkoła zapytania"w tej sprawie wysłała do wielu gmin i powiatów. To element większej akcji. (. .. ) Hashtagi: #samorzad, #kler, #swieckiepanstwo, #NowaPolska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  11
  RobertKoliński(2021-01-26)
 • RobertKoliński (. .. )Chcemy sprawdzić, ile katechezy kosztują w poszczególnych gminach i jednocześnie wywołać publiczną dyskusję na ten temat. Założyliśmy, że ludzie mieszkający w konkretnym miejscu nie mają wiedzy o tym, jakie to są koszty, a brak świadomości oznacza brak reakcji. Okazuje się, że mieliśmy rację. Publikujemy dane, które otrzymujemy od samorządów. Zainteresowanie jest ogromne, ludzie je komentują, czasami widać, że są wręcz zszokowani ilością pieniędzy, jaka jest przeznaczana w ich gminie na katechezę. To nie są grosze to są miliony. W Elblągu tak kwota kształtuje się na średnim poziomie, ale to nadal jest dużo pieniędzy. Akcję rozpoczęliśmy na Pomorzu. Mamy już odpowiedzi z większości gmin i w tej chwili powstaje ogólny raport dla całego regionu. (. .. )"- więcej w sieci; ciekawe czemu Redakcja PortEL-u nie drąży tego ważkiego tematu, swoją drogą?:) Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
 • wyłóż kasę, zrób referendum i nie nudż więcej. .. ..
 • elbląg nie ma ogólnopolskiego pasma tv, swojego radia to malbork ma:)szok ale rzady do bani do wymiany. starzy umrą młodzi wejdą dopiero i starych pogonią.
 • @RobertKoliński - przestań zanudzać swoimi teoriami. Mowa w artykule jest o biuletynie a ty wkoło Wojtek o nauczaniu religii i Kościele. Weź się faktycznie do uczciwej roboty i przestań szerzyć swe lewackie, psu na budę, rozmyślania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  5
  hakaes(2021-01-26)
 • Reklama, promocja, informacja – tak! Ale w lokalnych mediach. Uczciwie! Niech wybrany zostanie ten portal/gazeta, który faktycznie gwarantuje najlepsze dotarcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  JakubW(2021-01-26)
 • Zróbmy coś żeby nie mówili ze nic nie robimy. Żenujące urzędasy!
 • Następne pieniądze w błoto. Pj te gazetki bo nawet do WC się nie nadają. Wróbel i klika wywalają kasę gdzie się da, pomimo wielkiego zadłużenia miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  Wkurzony(2021-01-26)
Reklama