UWAGA!

Władze powiatu pomogą pogorzelcom z Łęcza

 Elbląg, Dom, ktorym mieszkały dwie rodziny z dziećmi spłonął 2 sierpnia
Dom, ktorym mieszkały dwie rodziny z dziećmi spłonął 2 sierpnia (fot. WS)

Zarząd Powiatu w Elblągu na posiedzeniu, które odbyło się wczoraj (10 sierpnia) podjął  decyzję o przekazaniu 10 tysięcy złotych gminie Tolkmicko. Pieniądze mają zostać przeznaczone na pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku tragicznego pożaru, do którego doszło w Łęczu.

Ze względów formalnych przekazanie środków finansowych będzie jeszcze wymagało akceptacji Rady Powiatu na najbliższej sesji, którą planuje się na początek września.
       Na swoim posiedzeniu Zarząd Powiatu zapoznał się również z analizą i oceną  struktury bezrobocia na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu  za pierwsze półrocze 2010 roku, którą przedstawiła dyrektor PUP Iwona Radej. Stopa bezrobocia dla powiatu wyniosła na koniec czerwca 2010 r. 23,2% (miasto Elbląg - 16,5%), jednak od marca br. obserwuje się systematyczny spadek liczby bezrobotnych w powiecie elbląskim - w ciągu miesiąca o 284 osoby, tj. o 5,5% (miasto Elbląg - o 124 osoby, tj. 1,6%).
      
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy startosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • czy dom był ubezpieczony?
  • Powódź, pożar, Bogatynia zniszczona. Masa nieszczęść. Od czasów gdy Cimoszewicz powiedział o konieczności ubezpieczeń i stracił posadę nikt z rządzących nie chce powtórzyć tego „ błędu” . Chęć bycia u władzy i nienarażania się wyborcom jest porażająca. Ta chęć bycia u władzy i zwyczaj nie mówienia o sprawach trudnych i nic nie robienia w tych sprawach może Polskę na kolana powalić. Ile czasu mogą finanse Państwa wytrzymać rolę ubezpieczyciela społecznego? Częstotliwość występowania różnych anomalii wzrasta systematycznie. Za chwilę może znowuż być jakaś powódź. Ale inne chwile są ważniejsze - wybory samorządowe później parlamentarne. I tak z miłości do utrzymania władzy nic nie robi się w tak ważnych sprawach. Tylko rozdaje pieniądze jak leci dla przypodobania się wyborcom bo inaczej władzę można stracić. Czas od wypowiedzi Cimoszewicza zmarnowano. Czerwony
  • Dla pokrycia dziur budżetowych w tym i wydatków na wypłaty powodzianom - podnosi się podatki. Wszyscy zapłacą. PO się będzie dalej bezpiecznie bawić a Polska podupadać. Dobre prawo regulujące wypłaty czy zapomogi, prawo powiązane w dużym stopniu np. z wymogiem ubezpieczania mienia wcale nie musi być przeciwko mniej zamożnym, których nie stać na ubezpieczenia. Dla przykładu. Przyznaje się komuś 500 zł zapomogi społecznej pod warunkiem, ze 100 zł musi przeznaczyć na ubezpieczenie. Lepiej chyba wydać 100 zł niż 6000zł. 5900 pokryje ubezpieczyciel. Oczywiście różnych rozwiązań można wymyślić mnóstwo i kompleksowo sprawy prawnie uregulować. Żeby tak się stało społeczeństwo trzeba edukować o trudnych sprawach rozmawiać a prawo powinni tworzyć mądrzy ludzie. Ktoś kiedyś kilkaset lat temu wymyślił sposób na ratowanie Polski. Edukacja. To ciągle dobry sposób. Czerwony
  • Słusznie, wymyślono przed laty ubezpieczenia, które niwelują straty. Jak widzę osoby, które nie ubezpieczają swego majątku bo im szkoda 300zł na rok, a wydają na papierosy tą kwotę co miesiąc, to mam mieszane uczucia. Te same uczucia mnie ogarniają gdy widzę głodne dzieci bo im rodzice nie zapewniają utrzymania, parę groszy na dożywianie w szkole. Na papierosy wydają kilkaset złotych miesięczne. To jest odpowiedzialność tz rodziców.
  • zamieszczenie wypowiedzi zawierającej osobiste wycieczki i przytyki lub poważne zarzuty pod adresem innych bez uprzedniego przesłania jej na adres redakcji wraz z nazwiskiem oraz telefonem autora spowoduje jej usunięcie tak szybko, jak będzie to możliwe. NA TYM POLEGA WOLNOŚĆ SŁOWA.
  • pytam się władz powiatu-słusznie chcącym pomagać-czy dom BYŁ UBEZPIECZONY-jeżeli Tak-to Ubezpieczyciel poniesie koszty-znaczące -odbudowy zniszczeń, jeżeli nie-to DLACZEGO?????
Reklama