UWAGA!

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego tylko do piątku

Elbląg, Wnioski do Budżetu Obywatelskiego tylko do piątku

Przypominamy mieszkańcom, że pozostało już tylko kilka dni na złożenie wniosku do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny termin mija 3 lipca br. Do dziś do Urzędu Miejskiego wpłynęło 48 wniosków podzielonych na pięć okręgów.

Najwięcej, bo aż 26 wniosków zgłoszono w okręgu nr 4, najmniej - 1 w okręgu nr 2. Wnioski dotyczą między innymi remontu ulic, placów zabaw, oświetlenia, boisk sportowych, parkingów, chodników, dosadzania drzew, a nawet uruchomienia Kolei Nadzalewowej i remontu dworca PKP Elbląg Zdrój.
       Ponadto do tej pory zgłoszono 15 wniosków na tzw. inicjatywy ogólnomiejskie. Dotyczą one między innymi ścieżek rowerowych, siłowni na powietrzu, parkingów, rewitalizacji Placu Słowiańskiego, a nawet uruchomienia trzech nowych linii tramwajowych czy budowy w Elblągu hipermarketu Tesco.
       Wszystkie wnioski, po ich weryfikacji, są sukcesywnie publikowane na stronie Urzędu Miasta - www.budzetobywatelski.elblag.eu. Na stronie tej, a także w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miejskim, dostępne są formularze wniosków. Termin ich zgłaszania upływa w najbliższy piątek 3 lipca. W wersji papierowej ostatniego dnia można dostarczać do Urzędu Miejskiego do godz. 14.30, a przez Internet do północy.
       Przypominamy, że do rozdysponowania jest kwota 2,5 mln złotych na pięć okręgów wyborczych i inicjatywy ogólnomiejskie.
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Masz racje. Nie ma sensu. 60 ty. zl rzekomo zabezpieczone na remont naszej ul. Chopina, a. .. remontu nie widac. Ten Budrzet Obywatelski to jeden WIELKI GNIOT I OSZUSTWO. Korzystaja na tym tylko SIELANKA i duze osiedla jak Zawada, Nad Jarem. Male spolecznosci niech sie w dupe pocaluja. przestajemy placic podatki ratuszowym oszustom
  • wiem, że wniosków było więcej - dlaczego UM zwleka z upublicznieniem ich wszystkich?
Reklama