UWAGA!

Wnioski trafią teraz do analizy

 
Elbląg, Wnioski trafią teraz do analizy

291 wniosków zgłosili mieszkańcy Elbląga do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Najwięcej, bo aż 66 wniosków dotyczy inicjatyw ogólnomiejskich.

W poszczególnych okręgach największą aktywnością wykazali się mieszkańcy okręgu 4, którzy złożyli 60 wniosków, następnie mieszkańcy okręgu 2 – 53 wnioski, okręgu 5 – 42 wnioski , okręgu 3 – 33 wnioski i okręgu 1 – 32 wnioski. Pięć wniosków zostało od razu odrzuconych z uwagi na fakt, iż złożone zostały przez osoby, które nie figurują w ewidencji ludności. Złożone wnioski dotyczą między innymi remontu ulic, placów zabaw, siłowni na powietrzu, oświetlenia, boisk sportowych, parkingów, chodników, ścieżek rowerowych, dosadzania drzew, uruchomienia Kolei Nadzalewowej, remontu dworca PKP Elbląg Zdrój, rewitalizacji Placu Słowiańskiego, a nawet uruchomienia trzech nowych linii tramwajowych czy budowy w Elblągu hipermarketu Tesco. Złożone wnioski to dowód na to, że mieszkańcy naszego Miasta chcą brać udział w zmienianiu swego otoczenia, poprawie jakości życia. I to bez względu na wiek. W tym roku propozycję do Budżetu Obywatelskiego polegającą na budowie lotniska, zgłosił nawet 6-letni mieszkaniec, co pokazuje, że już najmłodsi elblążanie interesują się sprawami miasta i jego dalszego rozwoju.
       Wszystkie wnioski poddane zostaną teraz wnikliwej analizie zarówno pod względem formalno – prawnym, jak również pod kątem celowości oraz możliwości finansowych i technicznych realizacji zgłoszonych propozycji. Do 16 września utworzona zostanie całościowa lista propozycji budżetowych. Od 28 września do 16 października odbędzie się głosowanie mieszkańców.
      
      
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama