UWAGA!

Woda nadal wysoka

 Elbląg, Sytuacja w Nowakowie ustabilizowała się - zapewnia rzecznik wojewody
Sytuacja w Nowakowie ustabilizowała się - zapewnia rzecznik wojewody (fot. AD)

Na terenie gminy Elbląg nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Jednak są dobre wieści - sytuacja w Nowakowie ustabilizowała się. Miejscowa jednostka OSP została odwołana ze stanowiska, ale pozostaje w gotowości. Podobnie, jak strażacy z Elbląga. Przy Zespole Szkół w Nowakowie przygotowano ok. 150 worków z piaskiem, które stanowią zabezpieczenie ewentualnych potrzeb. - Sytuacja jest cały czas monitorowana - zapewnia Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Utrzymujący się północno-zachodni wiatr sprawia, że rośnie poziom wody w rzece Elbląg (o 10 cm przekroczony został stan ostrzegawczy) oraz Zalewu Wiślanego. We Fromborku , w kanale portowym, a także w Nowej Pasłęce (gm. Braniewo) stan ostrzegawczy został przekroczony o ok. 18 cm. Z kolei rzeka Pasłęka w Braniewie znajduje się w strefie stanów wód wysokich.
       - Sytuacja jest cały czas monitorowana - zapewnia Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. - Wciąż obowiązuje stan podwyższonej gotowości operacyjnej sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wprowadzony przez Komendanta Wojewódzkiego PSP. Wójt Gminy Elbląg o godzinie 5.30 wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie gminy. Na Wyspie Nowakowskiej zostały zadysponowane 3 zastępy OSP, które ustawiły groblę z worków z piaskiem chroniącą przed podtopieniem trzy zabudowania w miejscowości Nowakowo.
       Na Wyspie Nowakowskiej pracowało także ok. 20 zawodowych strażaków z kompanii przeciwpowodziowej z Elbląga.
       Synoptycy na Warmii i Mazurach zapowiadają w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. Wiatr będzie powodował lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.
      
A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama