UWAGA!

Woda straszy, służby w gotowości

 Elbląg, Strażacy zabezpieczyli workami z piaskiem zagrożone domostwa na Wyspie Nowakowskiej
Strażacy zabezpieczyli workami z piaskiem zagrożone domostwa na Wyspie Nowakowskiej (fot. nadesłana)

Silny północny wiatr spowodował tzw. cofkę na Żuławach Elbląskich. Woda w akwenach i ciekach wodnych przekroczyła stany ostrzegawcze. Z czasem może przekroczyć także stany alarmowe dlatego na terenie Gminy Elbląg wprowadzone zostało pogotowie przeciwpowodziowe. W gotowości operacyjnej pozostają strażacy, także ochotnicy, którzy dziś ustawiali groblę z worków z piaskiem chroniącą przed podtopieniem trzy zabudowania w Nowakowie. Zobacz zdjęcia.

W Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem wójtów i burmistrzów gmin zagrożonych powodziowo, Komendantów Policji i Straży Pożarnej oraz przedstawiciela Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu. Starosta Elbląski, po wysłuchaniu informacji złożonych przez uczestników spotkania oraz po zapoznaniu się z prognozą pogody, podjął decyzję o utrzymaniu w stanie gotowości wszystkich sił funkcjonujących w systemie reagowania. Polecił monitorować poziomy wód wszystkich akwenów i cieków wodnych i podejmować działania stosownie do zaistniałej sytuacji.
       Z powodu silnego wiatru i sypiącego śniegu sytuacja w całym regionie jest poważna. Ponad 23 tysiące odbiorców pozostaje bez prądu - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie (stan na  godz.15.).
       Na drogach województwa warmińsko-mazurskiego panują utrudnione warunki jazdy z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru powodującego zawieje i zamiecie śnieżne. Na drogach krajowych pracują 94 jednostki sprzętu, na drogach wojewódzkich 50 jednostek sprzętu.
      
oprac. A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama