UWAGA!

Woda wezbrała w rzekach

 Elbląg, Rzeka Kumiela,
Rzeka Kumiela, fot. Anna Dembińska

- Opady oraz niedawne roztopy to powód podwyższonego stanu wody w rzece Kumieli oraz w Zalewie Wiślanym. Służby na bieżąco monitorują sytuację i jest ona opanowana – mówi Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zdjęcia.

Jak poinformował nas Tomasz Świniarski podwyższone są m.in. stany wód rzeki Kumieli oraz Zalewu Wiślanego. – Na bieżąco sytuacja jest monitorowana, nie ma żadnego zagrożenia zalania zabudowań – mówi dyrektor Tomasz Świniarski.

Podniósł się również stan wody w rzece Wąskiej w Pasłęku, o czym poinformowała nas Czytelniczka. – Cały czas kontrolujemy sytuację, stan wody jest podwyższony, ale zagrożenia zalania domostw nie ma – powiedział nam jeden ze strażników miejskich z Pasłęka.

Dla Zalewu Wiślanego i Żuław wydane zostało ostrzeżenie hydrologiczne. - W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną na Zalewie Wiślanym i na Żuławach prognozowane są wzrosty poziomów wody w strefie wody wysokiej i powyżej stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe jest osiągnięcie stanów alarmowych - czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie obowiązuje do 8 lutego, do godz. 14.

oprac.daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama