UWAGA!

Woda zalewa piwnice

 
Elbląg, Woda zalewa piwnice

Ostatnie ulewy dały się we znaki wielu mieszkańcom Elbląga. Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec bloku przy al. Grunwaldzkiej 129 z prośbą o interwencję w sprawie zalanych piwnic.

- Po ostatnich ulewach mamy wodę w piwnicach. Wody jest po kostki. Rzeczy w piwnicach mokną i gniją – skarżył się nasz Czytelnik.
       Wszystkiemu winne są wody gruntowe, których poziom po ostatnich opadach deszczu się podniósł. Blokiem przy al. Grunwaldzkiej 129 administruje Agencja Mienia Wojskowego, której oddział znajduje się w Olsztynie. Zadzwoniliśmy z interwencją w tej sprawie. - Sprawa jest nam znana. Zleciliśmy już modernizację. Podniesiemy posadzkę w piwnicy i zamontujemy kratkę kanalizacyjną, przez którą woda będzie mogła spływać – zapewnił nas Krzysztof Bloch z Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie.
       Prace mają się rozpocząć niebawem. Po kolejnych ulewach mieszkańcy przekonają się, czy taka modernizacja wystarczy, czy też potrzebne będą dodatkowe inwestycje w bloku przy al. Grunwaldzkiej 129.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Przed 1945 rokiem mieszkający tu Niemcy jak budowali domy to obsadzali wkoło teren drzewami, przykładem Pionierska, Beniowskiego, Komeńskiego itd. .. miało to na celu odbiór wody przez drzewa z ziemi zabezpieczając w ten sposób domy. Na Kolejowej jak mądrzy Polacy powycinali lipy i brzozy nie nasadzając nowych drzew woda zaczęła zapełniać piwnice. .. mieszkamy częściowo na Żuławach gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki, więc zanim coś się zbuduje powinno się najpierw pomyśleć. Miłego wycinania puszczy dalej życzę władzom prześmiesznym. .. ..
  • Bo Niemiec wiedział jak budować, remontować, itd. Tak samo na innych ulicach kiedyś tych "powodzi" nie było, a jak nasi przerobili to teraz po ulewach mamy baseny.
Reklama