UWAGA!

Wodna awaria

Elbląg, Awaria spowodowała kilkudniowe utrudnienia w dostawie wody
Awaria spowodowała kilkudniowe utrudnienia w dostawie wody

Na stacji uzdatniania wody i hydroforni przy ul. Łęczyckiej doszło do awarii. Z tego powodu mieszkańcy ulic zaopatrywanych z tej stacji mogą cierpieć przez kilka dni na trudności w dostawie i jakości wody.

Dotyczy to mieszkańców następujących ulic: Łęczycka, górna część Bema, Czołgistów, Jasna, Wyżynna, dolna część Saperów, Dąbrowskiego, Warmińska, Braniewska, Reymonta, Gałczyńskiego, Św. Floriana oraz Garnizonowa.
     - Awaria dotyczy złoża filtracyjnego - tłumaczy Andrzej Przybylski z EPWiK. - Złoże jest to kilka warstw piasku o różnej granulacji. To wszystko wsypało nam się do rurociągu.
     Woda, która wydobywana jest ze źródła przechodzi w złożu proces filtracji. Kiedy kamyczki wsypały się do rur, pracownicy stacji natychmiast wyłączyli pompy. Specjalna ekipa wyczyściła rury oraz zamontowano nowe pompy, gdyż części starych uległy wytarciu. Przez czas usuwania awarii mieszkańcy wymienionych ulic będą otrzymywać wodę z innych stacji. Dlatego może to skutkować częściowymi trudnościami w dostawie wody.
     - Myślę, że już niedługo wszystko wróci do normy - dodaje Andrzej Przybylski. - Przepraszamy odbiorców za powstałe w wyniku awarii kłopoty.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama