UWAGA!

Wojciech Penkalski rezygnuje z kandydowania do Sejmu

 
Elbląg, Wojciech Penkalski
Wojciech Penkalski (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Przez cztery lata zasiadał w Sejmie, teraz rezygnuje ze startu w wyborach na kolejną kadencję. Swoją decyzję Wojciech Penkalski ogłosił na Facebooku. Tymczasem do Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu nie wpłynęła jeszcze oficjalna rezygnacja.

„Podjąłem niczym niewymuszoną, suwerenną decyzję o zaniechaniu działań związanych z reelekcją. Nie będę ubiegał się o mandat posła... Tę decyzję podjąłem świadomie... - napisał Wojciech Penkalski na swoim profilu na Facebooku.
       Skąd taka decyzja, skoro miał wystartować w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Komitetu Wyborczego JOW Bezpartyjni?
       „W trzy tygodnie udało mi się przekonać 15 kompetentnych i doświadczonych ludzi, prawdziwych liderów swoich środowisk. Zebraliśmy podpisy i zarejestrowaliśmy się. Niestety taka skuteczność nie była udziałem naszych kolegów z innych okręgów, w wyniku czego nasza lista nie ma statusu ogólnopolskiego. Ordynacja wyborcza jest bezwzględna. Aby uzyskać mandat posła, trzeba przekroczyć 5-procentowy próg wyborczy w całym kraju. Z rejestracją tylko w części okręgów nie mamy żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego. Nie wolno oszukiwać ludzi. Nie stać mnie na wprowadzanie ich w błąd, dlatego ja i wielu kandydatów z naszej okręgowej listy, nie chcąc marnować społecznego poparcia, zdecydowaliśmy się na wycofanie z wyborów parlamentarnych – informuje Wojciech Penkalski, który teraz zamierza założyć Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu z siedzibą w Braniewie.
       By rezygnacja była skuteczna, kandydaci muszą o niej powiadomić Okręgową Komisję Wyborczą.
       Można to zrobić w każdej chwili przed wyborami, w takiej sytuacji OKW wydaje obwieszczenie, dotyczące danej osoby czy osób i umieszcza je w lokalach wyborczych, jeśli okaże się że nie można już wprowadzić zmian na kartach do głosowania.
       Jak się dowiedzieliśmy, żaden wniosek w sprawie rezygnacji posła lub innych osób z JOW Bezpartyjni nie wpłynął jeszcze do Okręgowej Komisji Wyborczej w Elblągu.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama