UWAGA!

Wojewoda ze starostami

We wtorek wojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Babalski spotkał się ze starostami. To było kolejne robocze spotkanie poświęcone sprawom budżetu i problemom pomocy społecznej.

Starostowie zostali poinformowani o zwiększeniu pierwotnej puli pieniędzy przeznaczonych na pomoc społeczną o 12,6 mln złotych.
     - Pieniądze te zwiększą w istotny sposób kwotę zasiłków wypłacanych przez gminne i miejskie ośrodki pomocy społecznej - uważa rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Witold Strobel.
     Starostowie będą mogli również ubiegać się o dotację na inwestycję w zakresie pomocy społecznej i utworzenie nowych miejsc w istniejących Domach Pomocy Społecznej. W najbliższym czasie do starostów mają trafić formularze, które należy wypełniać aby ubiegać się o tego rodzaju dotacje.
     Tymczasem w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie trwa kontrola rządowa, która ma wyjaśnić, czy wojewoda przeznaczył pieniądze opieki społecznej na zwiększenie liczby etatów w urzędzie.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tzn. Pan Wojewoda wzioł 70 milionów z 'Pomocy Społecznej" (na dodatkowe etaty w olsztyńskim UW), i teraz "daje" 12 milionów Pomocy Społecznej, i jest cacy? Jaki ten nasz Pan Wojewoda kochany!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Andrzej(2001-02-16)
Reklama