UWAGA!

Wojna o stołek

 Elbląg, Wojna o stołek

Ochroniarze Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej nie wpuścili na teren uczelni mianowanego w Koszalinie nowego rektora i kanclerza tej placówki. Z decyzja o odwołaniu nie zgadza się dotychczasowy rektor Zdzisław Dubiella.

Nie umilkła jeszcze afera dotycząca zadłużenia Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie wobec ZUS, a uczenia ta stała się arena kolejnych przepychanek. W ubiegłym tygodniu władze szkoły w Koszalinie odwołały ze stanowiska rektora Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej Zdzisława Dubiellę. Rektor nie zgadza się z ta decyzja. Uważa, ze zadłużona BWSH przez podstawionych ludzi chce wyprowadzić z elbląskiej szkoły pieniądze na pokrycie zobowiązań.
     - Dostałem z Koszalina weksel na 1 mln zł - oświadczył Dubiella dziennikarzom. - Nie podpisałem go, bo potem dostawałbym kolejne.
     Sprawa odwołania Dubielli stanęła w miejscu, bowiem jest on radnym miejskim i opinie w sprawie jego zatrudnienia i pełnionych funkcji musi wyrazić Rada Miejska w Elblągu.
     - Nie wiedzieliśmy, ze dotychczasowy rektor jest radnym - powiedział dr Janusz Soboń mianowany na stanowisko nowego rektora EWSH.
     Nowy rektor w otoczeniu kilkunastu osób zjawił się w ubiegłym tygodniu pod brama uczelni, jednak nie został do niej wpuszczony przez ochronę obiektu. W związku z tym udał się prosto do prezydenta Elbląga Henryka Słoniny.
     - Zaistniałe w ostatnich dniach wydarzenia dotyczące obsady kierowniczych stanowisk w EWSH stanowią dla władz miasta duże zaskoczenie i wywołują poważne zaniepokojenie - stwierdził prezydent Elbląga Henryk Słonina w wydanym po spotkaniu z nowym rektorem oświadczeniu. - Prowadzone przeze mnie rozmowy z kierownictwem BWSH w Koszalinie, będącej założycielką elbląskiej uczelni, jak tez z kierownictwem EWSH, stwarzają nadzieje, ze ten problem zostanie wkrótce rozwiązany.
     Nowy rektor zapowiedział skierowanie sprawy do Naczelnego Sady Administracyjnego.
     Elblaska Wyższa Szkoła Humanistyczna jest powołana do życia w ubiegłym roku uczelnia-córka szkoły w Koszalinie. Kształci się w niej 4 tys. osób. Dotychczasowy rektor Zdzisław Dubiella do niedawna był też rektorem uczelni w Koszalinie. Jest posiadaczem 40 proc. udziałów własnościowych w spółce Miscellanea, która założyła obie szkoły.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wniosek z tego tak taki, że każdy może sobie założyć szkołę wyższą i zostać rektorem. Problem tylko taki, że inni też będą chcieli zostać rektorami tej szkoły.
 • Apel do studentow BWSH uczacych sie w ELBLAGU: Na razie pozostaje tylko nadzieja, ze w tym tygodniu MEN podejmie decyzje zezwalajaca EWSH prowadzenie kierunkow administracja oraz marketing i zarzadzanie. Jezeli tak sie nie stanie, to proponuje demonstracyjnie odrzucic mozliwosc dojezdzania do Koszalina - nie po to powstala placowka w Elblagu, zeby ponosic koszty i niedogodnosci jezdzenia do Koszalina. Popieram w pelni pana Rektora Dubielle. Ale jak to jest, ze nie postaral sie o 51%-owy udzial w spolce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Student BWSH w Elblagu(2000-12-12)
 • Jestem studentem piatego semestru zarzadzania i marketingu, jesli MEN nie zezwoli EWSH na kierunki administracji, zarzadzania i marketingu to (niestety) trzeba bedzie jezdzic do Koszalina. Nie jestem pewien czy protest cosik da i prawdopodobnie bede musial jezdzic do Koszalina, choc wolalbym uczyc sie dalej w Elblagu. Przynajmniej wiem i widze na co sa przeznaczane czesne studentow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Student(2000-12-12)
 • Jestem studentką V semestru administracji BWSH w Koszalinie (niestety), mam nadzieję, że MEN wyda w końcu to oczekiwane zezwolenie i wtedy wszyscy którzy chcą uczyć się jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania wybiorą EWSH. Sądzę , że nie każdego po prostu byłoby stać dojeżdżać do Koszalina, opłacać podróż i noclegi. Musimy się również nastawić na to , że nawet jeśli EWSH wygra "bitwę" o swoje (i nasze) to BWSH może sprawiać trudności w odsyłaniu naszych świadectw maturalnych, tak jak było dotychczas z dokumentacją związaną z ukończeniem szkoły , po to aby nie dostać się gdzieś indziej na studia magisterskie i pozostać u nich. Mamy jednak prawo zrezygnować z uczelni , a BWSH będzie musiała przesłać nasze dokumenty do EWSH , podstawa prawna: Dz.U.00.81.907 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 września 2000 r. w sprawie dokumentacji przebiegu studiów. (Dz. U. z dnia 29 września 2000 r.) § 2. 1. W przypadku przeniesienia się studenta do innej uczelni, dokumenty dotyczące przebiegu studiów przesyła się do uczelni, do której student się przeniósł. 2. W uczelni, którą student opuścił, pozostaje kopia pisma towarzysząca przesłanym dokumentom, wraz z ich wykazem. Uczelnia może zachować kserokopie przesłanych dokumentów. TRZYMAJMY SIĘ RAZEM TO WYGRAMY.
 • zima byla, nie tylko drogi na tym ucierpialy a takze tramwaje, proste? ta Polska mentalonsc. .. ceny paliw za wysokie
 • zdaje się że brakuje kawałka uszczelki, co po zimie nie jest chyba aż tak wielką tragedią jak to sugeruje "uprzejmy donosiciel". ..
 • Kolego uszczelka tu nic nie da. Brak jes spawu pomiedzy obudową podestu. A to juz moze byc przyczyną tragedii.
Reklama