UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojskowe obchody Święta Niepodległości

 
Elbląg, Wojskowe obchody Święta Niepodległości
fot. st. chor. Sławomir Tessar

11 listopada odbyły się w Elblągu uroczyste obchody 93. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W trakcie uroczystości żołnierzom i pracownikom cywilnym z jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe za nienaganną służbę i pracę.

Zgodnie z decyzją Komitetu Organizacyjnego, w skład którego wchodzili Prezydent Elbląga, Grzegorz Nowaczyk, Jego Ekscelencja Ks. Bp dr Jan Styrna – Ordynariusz Diecezji Elbląskiej oraz Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Janusz Bronowicz w Elbląskiej Katedrze pw. Świętego Mikołaja odbyła się uroczysta Masza Święta w intencji Ojczyzny. Mszę odprawił Ordynariusz Diecezji Elbląskiej, ks. bp. Dr Jan Styrna. Msza została odprawiona z udziałem asysty wojskowej.
       Punktualnie o godzinie 12 na Placu Króla Kazimierza Jagiellończyka, Zastępca Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Krzysztof Makowski przyjął od Dowódcy Uroczystości meldunek o gotowości pododdziałów Garnizonu Elbląg do uroczystej zbiórki z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po przeglądzie pododdziałów i powitaniu nastąpiło wciągnięcie Flagi Państwowej na maszt przy dźwiękach Hymnu Państwowego. W trakcie uroczystości zostały wręczone przez gen. Makowskiego odznaczenia państwowe i resortowe za nienaganną służbę i pracę żołnierzom i pracownikom cywilnym z jednostek wojskowych 16 PDZ.
       Kolejnym elementem uroczystości na Placu Jagiellończyka był Niepodległościowy Apel Pamięci, zakończony salwą honorową. Po nim nastąpiło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Króla Kazimierza Jagiellończyka. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów biorących udział w uroczystej zbiórce.
       W trakcie uroczystości na Placu Króla Kazimierza Jagiellończyka czynny był „Punkt Informacyjny”, zorganizowany przez 16 Batalion Dowodzenia i Wojskową Komendę Uzupełnień w Elblągu, gdzie mieszkańcy Elbląga mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące Narodowych Sił Rezerwowych oraz zawodowej służby wojskowej.
      

 


       Pragnę poinformować, iż w dniu 10 i 11 listopada we wszystkich jednostkach wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, oraz na terenie miast garnizonowych, w których stacjonują nasze jednostki, odbyły się uroczyste zbiórki z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości, w trakcie których odczytane zostały okolicznościowe rozkazy oraz wręczone odznaczenia, medale i wyróżnienia.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • .. ., a moim zdaniem. .. '' w chwili tak doniosłej'' czy jakoś tak do HYMNU! rzekł generał i wojska stać było tylko na jedną zwrotkę. .. to jest poprostu łatwizna. berety całe życie będą śpiewać tylko refren a co po tem yyyy jak to leciało. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bóg Honor Ojczyzna(2011-11-12)
 • Do Bog Honor Ojczyzna - jedz ty lepiej do Warszawy na rozróbe, bo tam lepiej pasujesz wieczny malkontencie. Żal mi cie.
 • rozróbę zrobily niemieckie bojówki a sąd już ich wypuścil - skandal.
Reklama