UWAGA!

Wolne miejsca na uczelni

Po zakończeniu lipcowej rekrutacji oraz procedury odwołań, w elbląskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest jeszcze ponad 200 miejsc na studiach dziennych i zaocznych.

Egzaminy wstępne na kilkanaście specjalizacji odbyły się na początku lipca. O 1200 miejsc na bezpłatnych licencjackich studiach dziennych oraz na studiach zaocznych ubiegało się 1400 kandydatów. Swoje nazwiska na listach przyjętych na uczelnię znalazło 1060 osób. Ci, którym nie poszczęściło się w pierwszej turze rekrutacji, mogą jesienią spróbować raz jeszcze.
     W instytucie ekonomicznym miejsca zostały - tylko na studiach zaocznych - na specjalnościach: administracja samorządowa i finanse publiczne (4 miejsca), finanse przedsiębiorstw (37) i zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwm (42). W instytucie humanistycznym walczyć można będzie o indeksy na studiach dziennych: na języku angielskim (11 miejsc), niemieckim (10) i polskim (12). Instytut politechniczny dysponuje wolnymi miejscami na ochronie środowiska (6 miejsc), inżynierii mechanicznej (18) oraz elektrotechnice z informatyką techniczną (9).
     W nowotworzonym instytucie informatyki stosowanej na studiach dziennych ubiegać się można o jeden z 18 indeksów na specjalnościach: administracja systemami i sieciami komputerowymi (4 miejsca) i projektowanie baz danych (14). W tej ostatniej specjalności miejsca są także na studiach zaocznych.
     Dokumenty przyjmują dziekanaty - do 4 września, 6-go nastąpi rozstrzygnięcie konkursów świadectw, a 7 września rozpoczną się egzaminy wstępne. Koszt studiów zaocznych to ok. 1200-1500 zł. 3-letnie studia dzienne są bezpłatne.
     Więcej informacji uzyskać można pod numerami telefonów: 239 88 40, 239 88 30 oraz 239 88 20.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • w tym roku skonczylem studia w pewueszu na j.angielskim.bez trudu znalazlem niezla prace.chyba sie oplacalo studiowac w PWSZ.ja w kazdym razie milo wspominam.
 • Ja w chwili obecnej jestem na 3 roku administracji samorzadowej i finansow publicznych... Szumna nazwa, lecz poza tym ni szczegolnego. Dobra praca po tym kierunku? Ta. Mozna sobie pomarzyc...
 • w tym roku skończyłem edukacje wczesnoszkolną na pwsz. bardzo fajna szkola polecam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezes(2001-08-08)
 • No coz mozna rzec o pwsz...Nie wypada mi nic zlego napisac,bo jestem sie tam ucze.Ale nie jest az tak zle, powoli wszystko zaczyna sie rozwijac.A praca..hmm..to juz zalezy od nas.
Reklama