UWAGA!

Wolny fotel w edukacji

 Elbląg, Departament Edukacji UM w Elblągu czeka na dyrektora
Departament Edukacji UM w Elblągu czeka na dyrektora (fot. arch. AD)

Gdy Andrzej Soja, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu rozchorował się, na umowę na zastępstwo zatrudniono Iwonę Mikulską. Jednak niedyspozycja dyrektora przedłużała się, a prezydent Jerzy Wilk skorzystał z możliwości, jaką daje prawo i zwolnił go z pracy. Rozpisał też konkurs. Chętni na fotel dyrektorski mogą zgłaszać się do 16 sierpnia.

Dyrektor Andrzej Soja na zwolnieniu lekarskim przebywał od lipca 2013 r. Od stycznia 2014 r. z kolei pobierał świadczenie rehabilitacyjne. Przez kolejne miesiące. W tym czasie pracami w Departamencie Edukacji kierowała Iwona Mikulska. Ostatecznie prezydent Jerzy Wilk zdecydował o rozwiązaniu umowy z Andrzejem Soją i rozpisał konkurs na stanowisko dyrektora.
       Idealny kandydat powinien mieć wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym, ukończone studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym w oświacie, a także posiadać znajomość przepisów prawa oświatowego, w tym ustawy o systemie oświaty, Karty Nauczyciela, ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o pracownikach samorządowych, finansach publicznych, kodeksu postępowania administracyjnego,
       Ponadto kreatywny, samodzielny i niekarany.
       Chętni mogą składać swoje oferty do 16 sierpnia. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wypisz wymaluj idealna kandydatka to radna z V okręgu! Oczywiście jednej właściwej opcji polityczne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  urnochód(2014-08-06)
 • przestańcie mydlić ludziom oczy jaki konkurs zatrudnią swojego myślę że tą panią która była na zastępstwie
 • dla mnie jedynym kandydatem jest p. Mariusz Lewandowski, ideał
 • Pan Wilk nie powinien ogłaszać tego konkursu. W maju 2013 r. był przeciwny rozpisywania konkursów mówiąc, że to nowa władza w UM powinna wszystkie konkursy przeprowadzić. Tak więc panie Wilk zgodnie z pańskimi argumentami tą sprawę zostaw pan na po wyborach / 3 miesiące zostało /.
 • i bardzo dobrze. Pani Mikulska powinna dalej pełnić tą funkcję. Wkońcu ten departament jaki taki bardziej. .. .. ludzki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  29
  matkaEdukowanego(2014-08-06)
 • i wygra Balbuza :)
 • A. Jurewicz! - najlepsza kandydatka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  22
  iutfhj(2014-08-06)
 • Lewandowski z ZBK. To dobry pedagog. Wywalił tyle dzieci z mieszkań dając w zamian nory w których muszą odrabiać lekcje na kilku metrach kwadratowych robiąc przy tym niezły interes.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  1
  Opiniotwórca(2014-08-06)
 • Hmmmmm, samodzielny i kreatywny. .. .no już to widzę jak taka osoba może sama stanowić o departamencie i jak nie jest naciskana odgórnie. A kreatywność? Jak można być kreatywnym będąc urzędnikiem??? Hmmm, można! Wymyślając coraz bardziej pokręcone zarządzenia!
 • To poprzednik mocno się rozchorował! Musi mieć niezłe " chody" . Im wyższe stanowisko, tym dłuższe chorobowe, nikt tego nie weryfikuje? Przy naborze nowego kandydata koniecznie należy go poddać wszechstronnym badaniom. Może potem nie będzie miał odwagi na symulankę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  7
  zedukowany(2014-08-06)
 • Panie Andrzeju, a zostawi pan nam mikrofalę?Albo lodówkę bo upał!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  magdagessler(2014-08-06)
 • NIe ma ludzi niezastąpionych? oczywiśćie ze są szczególnie gdy rządy się zmieniają. Dlaczego nie chce im się pracować pod patronatem PiS? Naprawdę u " dorosłych" tak samo jak u dzieci w piaskownicy? Nie luibię ciebie i się z toba nie bawię? haha Już nie lubią tej pracy? Nagle przestał chcieć być dyrektorem i wolłą iśc na chorobowe czy się bał że zostanie zwolniony?Aż taki wstyd i strach? Takie to wasze poletko, zmiana władzy to i zmiana ludzi :D pobawiłęś się za dobrą pensyjkę pora na innego :) to nie etat na ZAWSZE " wegetarianinie"
Reklama