UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wolontariusze pilnie poszukiwani

 
Elbląg, W sztabie WOŚP pusto, ale rejestracja wolontariuszy WOŚP dopiero ruszyła
W sztabie WOŚP pusto, ale rejestracja wolontariuszy WOŚP dopiero ruszyła (fot. AD)

Będzie czy nie będzie? Losy 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ważyły się do ostatniej chwili, ba, dyskusje nie milkły nawet po upływie terminu rejestracji sztabów. Ostatecznie jako organizatora finału wskazano elbląski oddział PTTK. Dziś (13 grudnia) ruszyła rejestracja wolontariuszy. Póki co, tłumów nie ma, a czas goni.

Żadna z elbląskich organizacji pozarządowych nie chciała podjąć się organizacji WOŚP w mieście. To duże wyzwanie, odpowiedzialność, konieczne zaangażowanie wielu osób, no i, niestety, także nakłady finansowe. W efekcie 21 listopada, gdy zamknięto listę zarejestrowanych sztabów lokalnych, Elbląga na niej nie było. Wokół tematu zrobiło się gorąco, interweniował prezydent Witold Wróblewski. Ostatecznie Fundacja Jurka Owsiaka zarejestrowała elbląski sztab, którego koordynatorem została Agnieszka Banaś z elbląskiego oddziału PTTK.
       Czasu jest bardzo mało, bo 23. Finał zaplanowano na 11 stycznia 2015 r. A trzeba zebrać wolontariuszy, opracować plan finału, to, co będzie się działo na scenie, a także poza nią. Jedno jest pewne – Światełko do nieba, na które miasto zapewniło w budżecie 8 tys. zł.
       Dziś (13 grudnia) w siedzibie PTTK przy ul. Krótkiej 5 ruszyła rejestracja wolontariuszy. Tłumów nie było. Do godziny 16 zgłosiło się zaledwie kilkanaście osób, ale pracownicy PTTK są dobrej myśli: - To dopiero pierwszy dzień, w najbliższych będziemy czekać na chętnych od godz. 8 do 20, a w niedzielę (14 grudnia) – od 9 do 13.
       Już po raz trzeci kwestować będą Klaudia i Maria – 15-latki, uczennice Gimnazjum nr 3 w Elblągu. Dlaczego? - Bo sprawia nam to przyjemność i możemy też pomóc innym – przyznały szczerze dziewczyny. - Generalnie ludzie sympatycznie podchodzą do kwestujących. Zdarzało się jednak, że gdy ktoś nie chciał wrzucić pieniędzy do puszki, to uciekał.
       Aby zostać wolontariuszem należy przynieść swoje zdjęcie oraz wypełnić kwestionariusz osobowy. Dodatkowo osoby niepełnoletnie powinny dostarczyć pisemną zgodę rodziców.

  Elbląg, Koordynatorką elbląskiego finału WOŚP jest Agnieszka Banaś, prezes PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej
Koordynatorką elbląskiego finału WOŚP jest Agnieszka Banaś, prezes PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej (fot. AD)


       Ograniczeń wiekowych nie ma. W poprzednich finałach najmłodsza wolontariuszka miała półtora roku. Oczywiście, tak małe dzieci kwestują z opiekunami. Organizatorzy zapewniają opiekunów także osobom, które nie ukończyły 16. roku życia. W poprzednich edycjach w tej kwestii WOŚP wspierali żołnierze.
       Zgłaszać można się do 19 grudnia.
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama