UWAGA!

WORD nadal bez dyrektora. Ruszył kolejny konkurs

 
Elbląg, Samorząd województwa ogłosił drugi już konkurs na dyrektora WORD w Elblągu
Samorząd województwa ogłosił drugi już konkurs na dyrektora WORD w Elblągu (fot. arch. WS)

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nadal nie ma dyrektora. Po tym, jak Zbigniew Lichuszewski został wybrany wicestarostą elbląskim ogłoszono konkurs. Chętni byli, jednak żaden z nich nie zdobył uznania komisji. Konkurs został więc ogłoszony ponownie. Wśród wymagań niezbędnych, oprócz wykształcenia i stażu pracy, prawo jazdy kat. B i podstawowa znajomość obsługi komputera. Ważne też jest zdrowie. Oferty będą przyjmowane do 11 marca.

Zbigniew Lichuszewski, dotychczasowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, został elbląskim wicestarostą, więc władze województwa muszą znaleźć nowego szefa tej instytucji. Chętnych nie brakuje – na pierwszy konkurs swoje oferty przesłało dziewięć osób. Pod uwagę branych było jednak osiem kandydatur, bo jedna wpłynęła po terminie. Dwie osoby przystąpiły do rozmowy kwalifikacyjnej i ... nie zdobyły wymaganej liczby punktów.
       Konkurs został więc ogłoszony ponownie. Wymagania nie są zbyt restrykcyjne. Idealny kandydat powinien mieć obywatelstwo polskie, wyższe wykształcenie, co najmniej 5-letni staż pracy zawodowej, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym; prawo jazdy kat. B. Powinien być też niekarany i zdrowy (czytaj: stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wskazanym stanowisku). Powinien też cieszyć się nieposzlakowaną opinią i umieć korzystać z komputera (niby oczywiste w XXI wieku, ale, jak widać to atut wymagający podkreślenia).
       Dobrze byłoby, gdyby kandydat posiadał znajomość przepisów z zakresu działalności statutowej WORD; przepisów z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego; przepisów z zakresu prawa pracy oraz finansów publicznych. W cenie są również umiejętności przywódcze i wysokie zdolności organizacyjne.
       Oferty można składać do 11 marca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • żaden nie zdobył uznania bo nie był z klucza???
 • Dużo mniejsze wymagania niż na kierownika basenu.
 • niech się pochwalą jakie mają zyski za ubiegły rok względem lat 2011 i niżej. Ile osób przystąpiło do egzaminu na kat AM, A i B. Ile dzieciaków miało prawny dostęp do motorowerów a ilu zdało na AM ? - (ŻADEN !!!) Ile jest kretyńskich pytań jak długość lewarka zmiany biegów ?
 • To prawda, że nauka jazdy jest obecnie w fatalnym stanie. Głupie pytania niepotrzebne nikomu w praktyce przeważają nad konkretami, bezpieczną jazdą itp. Dlatego pomimo iż malo osób zdaje to i ich przygotowanie jest na niskim poziomie, bo uczą sie glupot zamiast ważnych rzeczy, potrzebnych i przydatnych na codzienpodczas jazdy. A jeśli chodzi o konkurs na dyrektora WORD to nie uwazam, że wymogi są wysokie, normalne i przeciętne rzekłabym. .Nikt z kandydatów nie przeszedł bo stanowisko już dawno bylo obiecane komuś innemu. niestety ten ktoś już nie będzie mógł byc dyrektoremwięc i konkurs jest ogłoszony od nowa. zapewne inny kandydat już ma zapewnioną pracę a konkurs. .. .. no cóż musi być
 • Czy taki konkurs , moźe być otwarty.? Czyli taki gdzie obywatel moźe iść na taki konkurs o posłuchać przesłuchanie i zapoznać się z kwalifikacjami kandydata i argumentami komisji odnośnie wyboru kandydata
 • Skoro nadal nie ma dyrektora a WORD funkcjonuje, to chodzi raczej o swoich a nie o kompetencje. Przyjdzie PiS i wyczysci kanciarzy.
 • Niestety nie. Nadal tzw konkursy nic nie znacza. Chodzi o danie stołków swoim. Prawo jest jakie jest
 • Nie ma dyrektora ale jest pełniący obowiązki dyrektora
 • PYATANIE JESLI SA NAWET DURNE -- TO MADRY CZŁOWIEK NIE POWINIEN MIEC ZADNEGO PROBLEMU Z OPANOWANIEM ICH - jesli ktos nie moze opanowac durnych - to znaczyz e napewno sie nie nadaje do odpowiedzenia na pytania madre ---no bo jak --??uprawnien nie wydaje sie ---bo ktos je chce miec -- uprawnienia wydaje jak sie cos na ten temat wie --egzamin jak kazdy jeden -- a co to by byó gdyby te same osoby miały zdac egzamin na pilotowanie samolotu /? maskra --
 • Złe info Mój syn zdał na AM w zeszłym roku. .z grupy osób wtedy 2 osoby tylko zaliczyły testy. .więc chyba po prostu trzeba się przyłożyć do nauki a nie narzekać. ..
 • No co z tym drugim konkursem czy już wygrał ten co miał wygrać pan komendant straży pożarnej czy może kadrowa z worda, oboje starzy i silni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kursuś(2015-03-29)
Reklama