UWAGA!

Wracają egzaminy dla przyszłych kierowców

 Elbląg, Wracają egzaminy dla przyszłych kierowców
(fot. Anna Dembińska)

Od 4 maja Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wznawia zapisy na egzaminy we wszystkich kategoriach prawa jazdy. Egzaminy mają ruszyć tydzień później i będą odbywać się przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności.

Egzaminy w elbląskim WORD zostały wstrzymane 16 marca. Zostaną wznowione po ponad dwóch miesiącach przerwy według następującego harmonogramu.

- Od poniedziałku, 4 maja wznawiamy zapisy na egzaminy w systemie InfoCar lub telefonicznie, zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy. 11 maja nastąpi wznowienie egzaminów teoretycznych we wszystkich kategoriach i praktycznych w zakresie kat. C, CE, D, BE oraz na kat. A, z wyłączeniem kat. AM. Na egzamin kat. A, A1, A2 zaleca się posiadanie własnego kasku i słuchawek. Od 18 maja nastąpi wznowienie egzaminów praktycznych na kat. B prawa jazdy. Wszystkie egzaminy przeprowadzane będą wyłącznie na pojazdach WORD w Elblągu. Z uwagi na bezpieczeństwo klientów i pracowników WORD w Elblągu obowiązują obostrzenia, których należy bezwzględnie przestrzegać – poinformowała nas Izabela Nowaczyk, kierownik Działu Szkoleń i BRD w elbląskim WORD.

Każda osoba, przystępująca do egzaminu na kierowcę będzie zobowiązana wypełnić ankietę i podpisać oświadczenie dotyczące sytuacji epidemicznej. Czeka ją też przed egzaminem pomiar temperatury. Jeśli będzie ona wyższa niż 37 stopni Celsjusza, WORD może odmówić przyjęcia na egzamin bez konsekwencji utraty opłaty egzaminacyjnej. Kandydat na kierowcę musi też we własnym zakresie zapewnić maseczkę i rękawiczki. A na teren ośrodka nie będą wpuszczane osoby towarzyszące.

- Dostaliśmy już wytyczne od WORD-u. My też już kilka dni temu wznowiliśmy jazdy. Stosujemy dodatkowe środki ostrożności. Kursanci muszą mieć maseczkę i rękawiczki, ja jeżdżę w przyłbicy, bo to wygodniejsze. Maseczka jednak utrudnia mówienie – mówi właściciel jednej ze szkół jazdy w Elblągu. - Nie odwozimy już kursantów. Każdy musi się stawić pod ośrodkiem na daną godzinę, tu wsiada i wysiada, a kolejny kursant jest umawiany tak, by kursanci nie mieli ze sobą kontaktu. Po każdej jeździe samochody są dezynfekowane.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Serio współczuję teraz zdawania. Dodatkowy stres. Trzymam kciuki. Ja zdawałam 3 grudnia i akurat spadł śnieg i było ostre słońce ale udało się! Pozdrawiam wszystkich co są przed i trzymam kciuki. ..
 • W ELBLĄGU jest podwojewodzki osrodek szkolenia. W olsztynie zapadają decyzje i tam jest Word wojewódzki. Elbląg nie ma nic do powiedzenia.
 • Miasto zeszło na psy nawet ładnego dużego miasteczka rowerowego nie ma. Jak wam nie wstyd.
 • Ooo kochany Elbląski WORD. Szczególnie "fajnych"jest takich dwóch egzaminatorów robiących z egzaminów cyrk na kółkach. Chyba czytający wiedzą o jakich chodzi. Ten młodszy mnie popędzał już po chwili podczas przygotowywania się do jazdy po łuku bo biednemu hrabiemu deszczyk padał i nie chciał stać na zewnątrz i trzymać parasolki. Temu drugiemu co tam egzaminuje już chyba od 1939r. i chyba nigdy nie skończy to nie wiem co mnie powstrzymało aby mu nie przylutować. Egzamin zdałem na luzie za 3 podejściem bo w końcu trafiłem już na normalnego egzaminatora.
 • @Niepozdrawiam - Jak pół godziny ustawiałeś lusterka, to się nie dziw ze ktoś Cię pogania. Nie jesteś pepkiem świata. Inni też czekali na egzamin. Hashtagi: #Mis
 • @Mustang girl - Dla egzaminatorów tez dodatkowy stres bo nie wiadomo czy ktoś nue przywlecze czegoś na egzamin.
 • Żonka odwołanego z hukiem w referendu g rezesia nowaczyka dalej tam pracuje?
 • Oczywiście spodziewałem się w odpowiedzi takiego komentarza. Otóż nie drogi kolego. .. Koleś mnie popędzał już po krótkiej chwili i było widać wyraźnie, że mu deszczyk przeszkadza. Jedno się od tego roku zmieniło na plus w Polskich egzaminach. Że aktualnie egzaminy są na konkretną godzinę i egzaminator może egzaminować jedną osobę co godzinę. Ja na swój ostatni egzamin czekałem 1,5 godziny, wcześniejsze dwa po 1 godzinie. Dobrze dla aktualnych zdających, że już nie poniża się ludzi takim czasem czekania jak kółek przy WORD'ach.
 • To tak jak wszędzie układy ukladziki, matki, żony i kochanki, panstwo w panstwie bo taki jest Elbląg i te ciagle pozostalosci po dawnej epoce i ich odnogi
 • Ręka reka myje. Aby do emerytury. Same globy tam pracują. Nic wspólnego z jazdą nie mają. 2lata z kapeluszem prawko mają i myślą że są cudownymi kierowcami sa5.Niech pogadają co 40 lat zawodowo za kółkiem siedzą
 • Niestety
 • Jak nie znasz wymagań dotyczących egzaminatorów to nie dyskutuj. Zdobądź uprawnienia, wtedy pogadamy. Też będziesz mial "lekką"robotę za 3,5 tyś.
Reklama