UWAGA!

Wreszcie koniec szkoły!

Elbląg, Dziś uczniowie rozpoczynają beztroskie wakacje. Może nad morzem?
Dziś uczniowie rozpoczynają beztroskie wakacje. Może nad morzem? (fot. arch. AD)

Ponad 14 tysięcy uczniów elbląskich szkół rzuca dziś (26 czerwca) podręczniki w kąt i rozpoczyna upragnione wakacje. Miejskie zakończenie roku szkolnego z udziałem przedstawicieli władz miasta rozpocznie się o godz. 10 w Gimnazjum nr 6 przy ul. Rawskiej.

"Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę” – słowa tej piosenki doczekały się realizacji. Uczniowie mogą już rzucić podręczniki w kąt, a plecak szkolny zamienić na turystyczny i wyruszyć na upragniony wypoczynek. W Elblągu zajęcia dydaktyczne kończy dziś ponad 14 110 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych. Dołączą do 1 274 tegorocznych abiturientów, którzy wolne mają już od maja.
       W uroczystym zakończeniu roku szkolnego, które rozpocznie się o godz. 10 w Gimnazjum nr 6 przy ul. Rawskiej, wezmą udział wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka oraz dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UM Edward Pietrulewicz.
       A co z wakacjami? Młodzi elblążanie, którzy lato spędzą w mieście, mogą skorzystać z oferty półkolonii. W programie m.in. do aqua parku w Ostródzie, parku linowego i parku dinozaurów w Malborku, a także do Centrum Nauki Experymentarium w Gdańsku czy ZOO w Oliwie. Ci, którzy chcą wyjechać, mogą - na kolonie lub obozy sportowe. Na takie atrakcje miasto przeznaczyło kwotę około pół miliona złotych.
       O tym, że lato w mieście nie musi być nudne będą przekonywały też m.in. biblioteki, muzeum, ośrodki sportowe. Ofertę można znaleźć tutaj.
      

      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Już za parę dni, za dni parę, weźmiesz plecak swój i gitarę” - słowa tej piosenki już dawno się zdezaktualizowały, teraz wypoczynek dzieciom kojarzy się w większości z graniem na smartfonach leżąc przy hotelowym basenie i lansiańskimi wyjazdami które fundują im ich lansiarscy rodzice bo wypada w towarzystwie pochwalić się Egiptem, Tunezją czy Chorwacją a kto by tam synusia czy córusie puszczał żeby się męczyli na górskich szlakach z ciężkim plecakiem ojojoj nas stać na olekskluzif w super hotelu a nie tam brudne schronisko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  lata80'(2015-06-26)
 • 14 tysięcy uczniów ! (Podstawówki, gimnazja, szkoły zawodowe, techniczne i licea) w mieście według statystyk urzędników 120 tysięcznym to jakaś kpina w żywe oczy. Obecnie dzieci się albo nie rodzą ze względu na ubóstwo rodziców za 1286 zł na rękę z kredytem mieszkaniowym na karku albo dzieci wyjechały z rodzicami za chlebem do krajów praworządnych gdzie zarobek lub opieka socjalna daje możliwość przeżycia bez wegetacji.
 • polecam wyjazd w góry, ponieważ nad morzem jest bardzo drogo!
 • Krynicę Morską polecam tylko przez pierwsze 2-3 tygodnie. Później woda zmienia kolor na bursztynowy i bynajmniej nie od bursztynu, a od hektolitrów wypitego na plaży piwa. Przecież bliżej do wody, niż do toalety.
 • 14 tysięcy dzieci i prawie 30 tysięcy osób po 60 roku życia (według niedawnego artykułu). Niezła patologia się z tego miasta zrobiła :d
 • oczywiście, bo najczęsciej licza na opiekę socjalną. No cóż za dużo starszych ludzi - to co może odesłać ich na wyspy? Przecież ci starsi to wasi rodzice, dziadkowie. A co urzednicy mają rodzić te dzieci. Za 1286 można przezyć, ludzie starsi zyją za mniejsze kwoty! To może jakieś chałupnictwo, i sobie dorobisz Racjonalizatorze
 • Chodziło o to, że osoby w wieku produkcyjnym, które mogą i chcą mieć dzieci opuściły to miasto, dlatego zostało tylko 14 tyś. dzieciaków i młodzieży i dwa razy więcej emerytów i rencistów;)
 • Wakacje, no dobrze, ale rodzice powinni zwracać większą uwagę na swoje pociechy. Czasem jest tak, że do bardzo późnego wieczora hordy dzieciaków przebywają na dworze, zachowują się przy tym różnie i to mniej lub więcej hałaśliwie, palą fajki, piją piwo. Trochę to idzie "na żywioł". No bo są wakacje, dłużej można pospać, więc wieczorem. .. ..
Reklama