UWAGA!

Wsparcie dla niepełnosprawnych

Tylko do poniedziałku (30 września) osoby niepełnosprawne ruchowo z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności mogą zgłaszać się do Fundacji Maltańskiej, by skorzystać z różnych form wsparcia w nauce (zakup podręczników, opłata za czesne) i drodze do zatrudnienia.

Z pomocy Fundacji Maltańskiej w ramach projektu „Wsparcie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo na Rynku Pracy III” mogą skorzystać niepracujący lub uczący się mieszkańcy Powiatu Elbląskiego w wieku 16-60 lat, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności: stopień niepełnosprawności ruchowej znaczny (I grupa – literka „R”) lub stopień niepełnosprawności ruchowej umiarkowany (II grupa – literka „R” + inna) współwystępujący z innym schorzeniem. Kontakt i zgłoszenia na terenie Powiatu Elbląskiego przyjmowane są pod numerem telefonu kom. 693 979 722 oraz e-mail: region.elblag@pomocmaltanska.pl
      
       Z czego można skorzystać

       W ramach realizowanego projektu można otrzymać: staż (finansowany w ramach projektu), indywidualne szkolenia zawodowe, warsztaty aktywizacji zawodowej, pomoc w znalezieniu zatrudnienia, zajęcia praktyczne u pracodawcy, szkolenia podnoszące kwalifikacje z kursem obsługi komputera, transport i opiekę asystentów osób niepełnosprawnych w uzasadnionych przypadkach, konsultacje z prawnikiem i innymi specjalistami, pomoc psychologa i doradcy zawodowego, zakup sprzętu, opłatę czesnego, kursów przygotowawczych do egzaminów, opłaty egzaminacyjne oraz zakup książek do nauki, szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe - np. komputerowe, wizażu, administracyjne, inne; szkolenia i praktyki zawodowe w firmach zewnętrznych.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama