UWAGA!

Wspólne patrole policjantów i działkowców

 
Elbląg, Wspólne patrole policjantów i działkowców

Dzisiaj rano (14 listopada) policjanci, działkowcy i strażnicy miejscy wspólnie patrolowali ogródki działkowe. Jest to wspólna inicjatywa, która ma prowadzić do zmniejszenia liczby włamań do altanek oraz kradzieży, a przede wszystkim zapobiegać wychłodzeniom osób bezdomnych.

Celem tych społecznych patroli była ulica Podchorążych, Wyżynna i działki na Bielanach. Wspólne zaangażowanie dzielnicowych II rewiru, strażników miejskich i działkowców pozwalają stworzyć kilkunastoosobową grupę podzieloną na dwuosobowe patrole. Działania trwały od 4. do godziny 8. rano. Zadaniem funkcjonariuszy była kontrola altanek i legitymowanie obcych. Jednak celem priorytetowym jest odnajdywanie osób bezdomnych. W tym okresie jest to wyjątkowo ważne, gdyż osoby nie posiadające stałego miejsca zamieszkania, są narażone na wychłodzenia. Patrolujący ujawnili trzech bezdomnych śpiących w altankach, których skierowano do noclegowni. Nie stwierdzili włamań i kradzieży. Funkcjonariusze skontrolowali 7 samochodów pod kątem przewożenia bagażu. W jednym przypadku nałożyli 150 zł mandatu na kierowcę, który jechał bez uprawnień. Kolejne tego typu działania wkrótce.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To mieli działek pilnować czy samochody sprawdzać ? Bo po terenach działkowych nikt samochodem raczej nie jeździ tylko zostawia przed bramą a już w ogóle w listopadzie o 8 rano I czy patrolujący działkowcy byli trzeźwi bo nie muszą być więc ja przyszedłbym na taki patrol naje. .ny jak tramwaj o piętnastej. Co do patrolu to słuszny i to jest idealna i jedna z niewielu sensownych praca dla straży miejskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Działkowicz(2014-11-14)
 • "150 zł mandatu na kierowcę, który jechał bez uprawnień" To jakiś rodzina policjanta czy inne łamanie prawa ? Jazda bez uprawnień to 300 zł jeżeli ma jakąkolwiek kategorię lub 500 zł bez żadnej kategorii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  KodeksDrogowy(2014-11-14)
 • Nie bylo włamań do altanek - a jak tam sie znaleźli ci bezdomni? abcd_2007
 • jeżeli kogoś stać na działkę to i na patrol stać problem polega a tym że przestępcy mają broń a ja nie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  dsfadfssa(2014-11-14)
 • a kogo obchodzą prywatne działki
 • podobno jak wejdą przez komin to nie jest włamanie
 • dzialkowicz, chyba nie masz dzialki skoro twierdzisz, że po dzialkach nie jeżdzą auta, akurat po tych kontrolowanych, wlaśnie, jak najbardziej. bo na wyzynnej jest parking wewnątrz, a wielu wjeżdza pod samą dzialkę najwyższa pora by zaczać traktować nasze dzialki, jak wlasność dzialkowców, a nie jak parki, czy miejsce do spacerów dla osób postronnych, jak bylo za komuny.
 • Te pokaż akt notarialny, albo wypis z księgi wieczystej na "twoją" działkę.
 • jeżeli jest działkowcem to na pewno ma prawo do działki wpisane w papierach i to on jest właścicielem a ty jak tam wleziesz będziesz złodziejem i odpowiesz jak złodziej Poniał ?
 • co raz śmieszniej w naszym mieście cyrk i kabaret w jednym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Reksiorek(2014-11-15)
 • a może by tak kontrolować wspólnie z Policją piwnice lokatrrskie bo też są włamania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  piwnicznik(2014-11-15)
 • Po co ja, ,gupi " zdawałem prawojazdy. Tyle kasy psu w d. .. Prawko mam i co ? minimalny mandat 200 i jeszcze punkty karne, a tu proszę brak prawa jazdy 150 zł mandatu i bez punktów karnych sielanka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  pietrek1(2014-11-15)
Reklama