UWAGA!

Wspólne szkolenie Policji i Straży Granicznej

 Elbląg, Policyjne czworonogi mogą służyć do tropienia ale i do odnajdywania ukrytych narkotyków lub zapachu materiałów wybuchowych,
Policyjne czworonogi mogą służyć do tropienia ale i do odnajdywania ukrytych narkotyków lub zapachu materiałów wybuchowych, fot. nadesłana

9 strażników granicznych wraz z psami służbowymi i 4 policyjnych przewodników wzięło udział w zorganizowanym wczoraj (10lutego) szkoleniu. Funkcjonariusze obu służb ćwiczyli m.in. zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców, odnajdywanie materiałów wybuchowych oraz narkotyków. Szkolenie trwało kilka godzin.

Wspólne szkolenia przewodników ze straży granicznej i policji organizowane są przynajmniej raz do roku.
       - Ćwiczymy założenia w czasie, których możemy razem współdziałać – mówi jeden z policyjnych przewodników. – Może się zdarzyć sytuacja, że trzeba będzie zastąpić jednego psa innym, bo poszukiwania osoby czy sprawdzanie większego obszaru będą się przeciągać. Tego rodzaju sytuacje ćwiczymy. I chcemy aby była możliwość naszego pełnego współdziałania ze sobą.
       Szkolenie dotyczyło także sprawdzenia skuteczności w poszczególnych założeniach. Wśród nich znalazł się pościg i zatrzymywanie niebezpiecznej osoby, odnajdywanie materiału wybuchowego ukrytego w aucie, przeszukanie pomieszczenia gdzie ukryte są narkotyki oraz posłuszeństwo psa i ochrona przewodnika. We wczorajszym szkoleniu wzięli udział strażnicy graniczni pełniący na co dzień służbę w Elblągu, Braniewie oraz na przejściu granicznym w Grzechotkach.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • prześladować i mordować macie wrogów z Rosji a nie własnych obywateli UBecy j. .ni
  • Niech się szanowna POLICJA pofatyguje na ul. Żyrardowską za Carrefour tam non stop stawiają samochody zastawiając cały chodnik, a matki z małymi dziećmi w wózkach muszą po ulicy jechać. Świeża gotówka dostanie jeden z drugim mandat to może się opamięta.
Reklama