UWAGA!

Wybierz nazwę dla nowych wiat w Bażantarni

 
Elbląg, Wybierz nazwę dla nowych wiat w Bażantarni
fot. Kamil Zimnicki

Wiosną bieżącego roku dzięki Nadleśnictwu Elbląg, Bażantarnia wzbogaciła się o dwie nowe wiaty przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Nowe wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion. Do końca lipca zbierane były propozycje na nazwę. Teraz czas na głosowanie, które potrwa do 14 sierpnia. Głosować można także na portEl.pl, uruchomiliśmy właśnie sondę na ten temat.

Konkurs na nazwę dla nowych wiat w Bażantarni spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy ponad 60 różnych propozycji zgłoszonych w większości przez mieszkańców Elbląga, ale także od miłośników Bażantarni z całej Polski (m.in. z Warszawy, Tarnowskich Gór i Strzebielina). Ze wszystkich pomysłów zostały wybrane cztery najciekawsze:
       - Bolek i Franek - imiona zgłoszone dla upamiętnienia pionierów elbląskiej turystyki: Bolesława Kołtuna i Franciszka Kamrowskiego. Byli oni głównymi pomysłodawcami żółtego szlaku w Bażantarni, na którym to znajdują się nowe wiaty. Zorganizowali w Bażantarni setki imprez turystycznych typu rajdy, zloty, złazy, wycieczki piesze i krajoznawcze. Czynnie w tym zakresie współpracowali m.in. z byłym z-cą nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg - Janem Czartem – realizując z nim m.in. projekt “Leśnicy turystom - turyści leśnikom” (w ramach, którego powstała w Bażantarni nieistniejąca już wiata „Ewa”). Przez wiele lat dbali o to, by szlaki Bażantarni były czytelne i systematycznie odnawiane. Łączyła ich wspólna pasja turystyczna, prawdziwa miłość do tego fragmentu Elbląga, wspólna działalność w PTTK oraz chęć przekazywania wartości turystycznych, krajoznawczych i przyrodniczych kolejnym pokoleniom.
       - Sułek i Eliza - jest to nawiązanie do cyklu komediowych słuchowisk radiowych „Kocham pana, panie Sułku”
       autorstwa Jacka Janczarskiego. W większości odcinków jedynymi bohaterami cyklu są tytułowy pan Sułek – niezbyt inteligentny, wieczny uczeń szkoły podstawowej oraz rencistka pani Eliza, która jest jego opiekunką. Czas w tych słuchowiskach płynie zgodnie z rzeczywistym, zatem między pierwszym a ostatnim odcinkiem cyklu mija prawie 30 lat.
       - Jaś i Małgosia - Bażantarnia to park leśny, który jest niezwykłym miejscem w Elblągu, można powiedzieć, że bajecznym. Ze względu na to, iż są to dwie nowe wiaty można je uznać za rodzeństwo niczym ze znanej bajki braci Grimm.
       - Matylda i Regelinda – nowe wiaty znajdują się za Górą Chrobrego, więc proponowane nazwy nawiązują do postaci Matyldy i Regelindy, czyli córek Bolesława Chrobrego.
       Głosowanie potrwa do 14 sierpnia. Głosy na nazwy można przesyłać na adres: bazantarniaelblag@gmail.com. Zapraszamy także do głosowania na portalu społecznościowym Facebook na wydarzeniu konkursowym (więcej informacji na fanpage Nadleśnictwa Elbląg i Bażantarni). Zwycięska nazwa zostanie zamieszczona na nowej mapie Bażantarni opracowywanej przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i będzie oficjalną nazwą tego miejsca.
       Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 30 sierpnia podczas trzynastej w tym roku „Soboty z przewodnikiem”. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Bażantarnia – nasze małe Bieszczady” a poprowadzi je przewodnik PTTK Jolanta Bulak - zbiórka o godz. 10 przy muszli koncertowej.
       Organizatorem konkursu na nowe nazwy dla wiat w Bażantarni jest Nadleśnictwo Elbląg i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.
       Zapraszamy do głosowania.
      
      
Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama