UWAGA!

Wyborcza trójca z PO

Elbląg, Kandydaci elbląskiej PO: Antoni Czyżyk, Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła
Kandydaci elbląskiej PO: Antoni Czyżyk, Elżbieta Gelert i Jerzy Wcisła (fot. WS, AD, archiwum portEl.pl)

Jerzy Wcisła chce kandydować do Senatu, Elżbieta Gelert i Antoni Czyżyk – do Sejmu. Ich nazwiska elbląska Platforma Obywatelska zarekomendowała władzom regionalnym partii na listy w wyborach parlamentarnych.

Elbląska PO wybrała swoich kandydatów w głosowaniu, które odbyło się na początku tygodnia. Jerzy Wcisła został zarekomendowany władzom regionalnym PO jako kandydat do Senatu, a Elżbieta Gelert i Antoni Czyżyk – jako kandydaci do Sejmu. Regionalne władze partii zbiorą się 30 lipca, by rozpatrzyć propozycje z całego województwa, do 6 sierpnia muszą podać nazwiska kandydatów władzom krajowym, które mogą nieźle w listach namieszać. Tak stało się w poprzednich wyborach w 2011 roku, kiedy kandydatem lokalnych struktur PO w wyborach do Senatu w okręgu elbląskim był właśnie Jerzy Wcisła, a decyzją władz krajowych miejsce na liście otrzymał Witold Gintowt-Dziewałtowski, poprzednio poseł SLD, i to on przez ostatnie cztery lata zasiadał w Senacie.
       Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 25 października, listy kandydatów muszą być zgłoszone do Państwowej Komisji Wyborczej do połowy września. PO ma je ogłosić już w sierpniu.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama